wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy projekt na Kępie Mieszczańskiej
Architekci z AP Szczepaniak zaprezentowali pierwsze wizualizacje nowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej
Architekci z AP Szczepaniak zaprezentowali pierwsze wizualizacje nowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej

Kępa Park powstaje na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Projekt nawiązuje do zabudowy historycznej – do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, osiemnastowiecznych fortyfikacji. Inwestor dostał już pozwolenie na budowę.

Reklama

Kępa Park to budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym. Nowa inwestycja powstanie na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Budowa już się rozpoczęła, zakończy się w trzecim kwartale 2021 roku. Docelowo jej realizacją i sprzedażą lokali zajmie się doświadczona spółka ATC Development.

Autorami projektu Kępy Park są architekci z wrocławskiego biura AP Szczepaniak. Pracownia zaprezentowała właśnie wizualizacje. Widać elewację z czerwonej cegły i balkony okalające budynek.

Architekci z AP Szczepaniak zaprezentowali pierwsze wizualizacje nowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej

– Z kolei elewacja nawiązuje do zabudowy historycznej Kępy Mieszczańskiej – do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, osiemnastowiecznych fortyfikacji – mówi Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak.

Nowe mieszkania na Kępie Mieszczańskiej

W Kępie Park powstanie 148 mieszkań: 1-, 2- i 3-pokojowych. Mieszkania będą dostępne zarówno z aneksem kuchennym, jak i odrębną kuchnią.

W budynku znajdą się: podziemny dwupoziomowy garaż na 204 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i rowerownie. Zagospodarowany zostanie teren wokół inwestycji – pojawią się drogi, chodniki, oświetlenie i nowa zieleń.

Architekci z AP Szczepaniak zaprezentowali pierwsze wizualizacje nowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej

W budynku, oprócz mieszkań, znajdzie się 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Większość z nich to lokale dwuosobowe.

Nowa Kępa Mieszczańska

Przed wiekami był tam port i młyn, później lazaret i koszary, a po II wojnie światowej wyspa należała do żołnierzy i milicjantów. Teraz na Kępie Mieszczańskiej ma być jak w Hamburgu i Amsterdamie. Przestronne osiedla, nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie i sklepy, a tuż obok bulwary nad Odrą. Tak już za kilka lat może wyglądać Kępa Mieszczańska.

Wyspa rozciąga się od mostów Uniwersyteckich, poprzez Mosty Mieszczańskie, aż do zbiegu Odry. Wyspa leży w obrębie tzw. Śródmiejskiego Węzła Wodnego – Dolnego, otoczona dwoma ramionami Odry: Odrą Południową i Odrą Północną. Połączona jest z miastem pięcioma zespołami mostów: Uniwersyteckimi, Pomorskimi, Mieszczańskimi, Sikorskiego i Dmowskiego.

– Patrząc historycznie Kępa Mieszczańska była zdominowana zabudową mieszkaniową, która została zniszczona podczas II wojny światowej. Chcemy przywrócić ten obszar miastu. Ma to być rejon śródmiejski z mieszkaniami i funkcjami usługowymi, handlem, biurami czy gastronomią – mówi Jacek Barski, dyr. Departament Strategii i Rozwoju Miasta UM Wrocławia.

– Są trzy miejsca w pobliżu rynku z dużym potencjałem przestrzennym do zagospodarowania – to pl. Społeczny, rejon Dworca Świebodzkiego i Kępa Mieszczańska. Najbardziej atrakcyjna jest Kępa, bo ma Odrę i dużo zieleni - podkreśla Zbigniew Maćków, architekt.

Nowe inwestycje, czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl