wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na ul. Kościuszki budują kamienicę Pod Pelikanem
Rekonstruowana kamienica Pod Pelikanem źródło: inwestor
Rekonstruowana kamienica Pod Pelikanem

Budowa właśnie osiągnęła stan surowy. Niedługo zaczną się prace przy fasadzie, której wygląd łudząco przypomni jej dawny wystrój.

Reklama

Rekonstruowana kamienica Pod Pelikanem już wypełniła lukę w pierzei ulicy Kościuszki. Niebawem wzbogaci estetykę okolicznych zabudowań, bowiem kończy się czas prac nad elewacjami. – Osiągnęliśmy stan surowy zamknięty i rozpoczęliśmy prace wykończeniowe. W środku zakończyliśmy kładzenie tynków i instalacji. Pracujemy obecnie nad wykończeniem części wspólnych budynku, które będą utrzymane w nowoczesnym, eleganckim stylu. Efekt końcowy będziemy podziwiać już tegoroczną jesienią – informuje inwestor.

Skromność i elegancja

Z pomyślnego przebiegu budowy mogą cieszyć się wszyscy mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego. Wielu z nich z pewnością pamięta zrujnowany budynek, który stał w tym miejscu jeszcze kilka lat temu.

– Niektórzy na pewno oglądali zdjęcia pierwowzoru – kamienicy Zum Pelikan, którą wybudowano tu w drugiej połowie XIX w. Jej wystrój był skromny i elegancki. Łączył elementy neorenesansowe i neogotyckie. Piękno zniszczyły liczne remonty i powódź. Współczesna odsłona kamienicy została zaprojektowana w podobnym stylu, ale z zachowaniem nowoczesnych trendów w architekturze – mówi architekt Agnieszka Szczepaniak. Projekt powstał w renomowanej wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak.

Zbliżona do oryginału

Fasada kamienicy Pod Pelikanem będzie bardzo zbliżona do oryginału. Nawiąże do historycznych zabudowań Przedmieścia Oławskiego, które w XIX w. - po tym jak przemysł przeniósł się na dalsze obrzeża miasta – stało się okazałą dzielnicą mieszkaniową zabudowaną zachowanymi do dziś kamienicami czynszowymi.

 – Historyczny walor budynku jest dla nas bardzo ważny – przyznaje Ewa Skibińska, marketing manager Nowa Papiernia. – Dołożyliśmy starań, aby Kamienica Pod Pelikanem pasowała także do kompleksu Nowej Papierni, której jest częścią. Od strony zielonego patio elewację ozdobi ceglana okładzina, co koresponduje z ceglanymi budynkami po fabryce papieru, pochodzącymi także z XIX wieku.

W budynku znajdzie się 15 apartamentów o powierzchni od 32 do 36 mkw. Na parterze  będą 2 małe lokale usługowe.

źródło: materiał prasowy

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl