wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jagiełły 6 w stylu art-déco. Rewitalizacja na Kępie Mieszczańskiej
Jagiełły 6 w stylu art-déco źródło: inwestor
Jagiełły 6 w stylu art-déco

Inwestycja Jagiełły 6 na ostatniej prostej – już w połowie roku gotowy będzie budynek wraz z odrestaurowaną ścianą starej kamienicy, a zewnętrzne zdobienia będą takie jak przed lat. Przy ul. Jagiełły 6 powstaje budynek w stylu art déco. To kolejny przykład rewitalizacji Kępy Mieszczańskiej.

Reklama

Ekipa budowlana generalnego wykonawcy skończyła stan surowy zamknięty, a to oznacza, że budynek Jagiełły 6 wyższy już nie będzie.

– Powiesiliśmy wiechę. Wykańczamy wnętrze budynku i prowadzimy prace przy elewacji. Na podstawie archiwalnych planów odtworzymy detale fasad i przywrócimy dawną świetność zachowanej ścianie kamienicy z początku XX wieku – mówi Szymon Smółkowski, manager techniczny dewelopera Bouygues Immobilier, która realizuje inwestycję.

Jagiełły 6, marzec 2019 r., źródło: inwestor

O budowie Jagiełły 6 informowaliśmy  w kwietniu 2017. Wtedy były tam ruiny kamienicy z 1905 roku i wolny plac, na którym parkowały samochody. Teraz będzie tam 69 apartamentów, lokale usługowe i podziemny parking.

sierpień 2017 r., wyburzanie Jagiełły 6 z wyjątkiem podpartego frontu kamienicy, źródło: fotopolska.eu

Art déco i odpoczynek na dachu

Inwestor podkreśla, że jednym z atutów Jagiełły 6 będzie ogólnodostępny taras dla mieszkańców na dachu budynku. Skorzystają z niego wszyscy przyszli mieszkańcy, którzy będą mogli się tu spotkać i razem spędzić wolny czas.

Jagiełły 6, marzec 2019 r., źródło: inwestor

– Mieszkanie na Kępie Mieszczańskiej zawsze było marzeniem wielu wrocławian. Teraz staje się to możliwe, ta część miasta przeżywa właśnie swój renesans – mówi Maciej Faltus, senior project manager Bouygues Immobilier Polska.

Pracownia architektoniczna Zbigniewa Maćkowa zadbała, aby styl budynku nawiązywał do kamienic z początku XX wieku, a zachowana fasada kamienicy z 1905 r. zachwycała tak jak kiedyś bogatymi detalami, które zostaną odtworzone na podstawie archiwalnych planów i zdjęć.

Jagiełły 6, kwiecień 2017 r., źródło: inwestor

– Niepowtarzalnego charakteru inwestycji nada również lobby zaprojektowane w stylu art déco. To styl wyróżniający się dbałością o szczegół i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. W lobby dominować będą, charakterystyczne dla nowoczesnego art déco, geometryczne wzory i eleganckie odcienie czerni, bieli i szarości – wylicza inwestor.

Na parterze budynku przewidziano trzy lokale usługowe. Inwestor planuje także przebudowę dróg i chodników wokół budynku.

O tym jak zmienia się Kępa Mieszczańska czytaj więcej: Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zmieni swoje oblicze.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl