wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Adam Szeptycki i John Sung Kim źródło: inwestor
Adam Szeptycki i John Sung Kim

Tworzą oprogramowanie na potrzeby milionów użytkowników z branży finansowej, opieki zdrowotnej i IT. JetBridge z Kalifornii uruchamia swój pierwszy oddział w Polsce i we Wrocławiu stworzy nowe miejsca pracy. Założycielem firmy jest John Sung Kim, którego spółki warte są dziś miliardy dolarów.

Reklama

Firma JetBridge z San Francisco otworzyła oddział na Ukrainie, a teraz także w Polsce. Jej szef, John Sung Kim, współpracował w przeszłości z osobami z Wrocławia, więc tu łatwiej było mu założyć biznes – biuro znajduje się w CitySpace przy ul. Curie-Słodowskiej.

 – Stworzyłem JetBridge, aby tchnąć nową jakość w outsourcing usług software’owych, bazując na połączeniu naszego doświadczenia w budowaniu wielkich firm z Doliny Krzemowej, z chęcią nauczania polskich profesjonalistów metody współpracy z gigantami z USA – mówi John Sung Kim.

Miliarder z Dolny Krzemowej

John Sung Kim to znana postać w świecie biznesu. Może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Jest założycielem firmy Five9, notowanej na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, a także DoctorBase (obecnie część spółki, która dostarcza oprogramowanie do placówek medycznych). Dziś spółka Five9 warta jest ponad 4 mld dolarów.

John Sung Kim, źródło: mat. prasowy

John Sung Kim współpracuje z redakcją internetowego wydania magazynu „Forbes” i prowadzi blog „How We StartUp”. Doradzał takim firmom, jak: LGC Wireless, Qualys i RingCentral.

Uczą, jak robić biznes z Amerykanami

W JetBridge John Sung Kim zarządza międzynarodowym zespołem programistów. Firma pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym. Szczególny nacisk kładą na naukę umiejętności miękkich, które przydają się w prowadzeniu relacji biznesowych z Amerykanami.

 – Amerykanie komunikują się inaczej niż Europejczycy, dlatego trzeba wiedzieć, jak dostosować się do ich kultury, wymagań i standardów. Mówimy, jak rozmawiać, jak zachowywać się na spotkaniach, jak pisać mejle, jak odpowiadać na pytania – wymienia absolwent Politechniki Wrocławskiej Adam Szeptycki, CTO JetBridge, który pracuje w biurze w CitySpace.

Pracownicy JetBridge są zapraszani do San Francisco, aby mogli zobaczyć kulturę pracy w Dolinie Krzemowej na własne oczy.

– Mało kto pomaga w zapoznaniu i zaprzyjaźnieniu się z inwestorami oraz deweloperami takich firm, jak Facebook czy Twitch – zaznacza Adam Szeptycki.

JetBridge planuje w najbliższym czasie powiększyć nowo uruchomiony oddział o 10 osób. Szuka deweloperów na stanowiska juniorskie i seniorskie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl