wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Iteratec we Wrocławiu będzie robił oprogramowanie
zdjęcie ilustracyjne źródło: iteratec
zdjęcie ilustracyjne

Firma iteratec GmbH otworzyła filię we Wrocławiu. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnego oprogramowania dla dużych i średnich przedsiębiorstw m.in.: BMW, Audi, SwissLife, Otto. Wrocław jest ósmym oddziałem firmy, która jest już reprezentowana we wszystkich krajach niemieckojęzycznych.

Reklama

Przedstawiciele firma iteratec GmbH informują, że wrocławski oddział będzie dostarczał innowacyjne rozwiązania IT dla renomowanych klientów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Oprogramowanie do usługi carsharingu dla BMW / DriveNow, okulary rzeczywistości wirtualnej MINI Augmented Vision, czy projekt nowego sklepu internetowego firmy wysyłkowej Otto, to tylko niektóre przykłady projektów, w których uczestniczyli ekspercie z firmy iteratec.

– Naszym celem nie jest sprowadzanie wysoko wykwalifikowanych informatyków z Polski do Niemiec, lecz chcemy być obecni na miejscu i wzmacniać tutejszą lokalizację. Tylko wspólnymi projektami możemy się razem rozwijać w Europie – wyjaśnia Mark Goerke, prezes spółki iteratec.

Szukają pracowników

Poszukując miejsca na nową lokalizację firma iteratec zdecydowała się na Wrocław ze względu na potencjalnych pracowników. Obecnie firma chętnie zatrudni informatyków: programistów Java/JEE oraz projektantów aplikacji internetowych JavaScript/Java/JEE.

– Bardzo ważne były na pewno bliskość kulturowa Polski i Niemiec oraz dobre połączenia komunikacyjne między Wrocławiem i największymi miastami w Niemczech. Jednak decydującym argumentem było posiadanie świetnych uczelni wyższych z bardzo wysokim poziomem kształcenia na kierunkach informatycznych – mówi Marcin Pogodzik, kierujący wrocławskim oddziałem.

Firma Iteratec została założona w 1996 roku przez Klausa Eberhardta i Marka Goerke. W roku 1997 firmę tworzyło 16 specjalistów IT, dzisiaj iteratec zatrudnia ponad 250 pracowników. Firma ma swoje odziały we Wrocławiu, Dusseldorfie, Frankfurcie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, Wiedniu i Zurychu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl