wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski intive poszukuje 200 specjalistów IT
zdjęcie ilustracyjne źródło: intive
zdjęcie ilustracyjne

Intive przejął 65% udziałów niemieckiej firmy iNTENCE. Firma chce zatrudnić do końca roku 200 nowych pracowników. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie oprogramowania, specjaliści ds. testów i kierownicy projektów.

Reklama

Intive zainwestował w iNTENCE 7 milionów euro. Niemiecka firma zajmuje się produkcją zintegrowanego oprogramowania dla najnowszych modeli samochodów najważniejszych światowych marek, takich jak Audi, Volkswagen, BMW czy Porsche.

– Mamy w tej chwili największe zapotrzebowanie na specjalistów Embedded, czyli inżynierów systemów wbudowanych. Oprócz tego szukamy też programistów Java i specjalistów z zakresu technologii mobilnych, a także frontend i .NET. – mówi Edyta Bryk, Human Resources SVP z intive.

Wrocławski rynek IT

Przedstawiciele firmy podkreślają, że wrocławski rynek usług IT liczy już ok. 40 tys. osób, oczekiwania rynkowe powodują wciąż rosnące zapotrzebowanie na programistów i specjalistów od nowych technologii. Wiele wrocławskich firm IT zwraca uwagę na zbyt małą liczbę właściwych kandydatów do pracy.

Z raportu „Niedobór talentów” ManpowerGroup wynika, że informatycy są na ósmym miejscu wśród zawodów, których przedstawicieli pracodawcom najtrudniej jest znaleźć. Szacuje się, że polska branża informatyczna mogłaby już w tej chwili zatrudnić nawet do 50 tys. pracowników. Problemem jest wciąż zbyt mała liczba absolwentów kierunków informatycznych, choć, jak przekonują eksperci, ta ścieżka kariery jest jedną z najbardziej perspektywicznych.

Marka intive

Marka intive powstała we wrześniu 2016 roku w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk. W czerwcu spółka podpisała umowę partnerską z argentyńską firmą FDV Solutions, w wyniku której powstało nowe centrum deweloperskie. Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie rozwoju intive na rynku amerykańskim.

Zarejestrowana w Polsce firma zatrudnia ponad 1500 osób, w tym ponad 500 w największym biurze we Wrocławiu. Spółka planuje zwiększać poziom zatrudnienia o 25% każdego roku. Swoim pracownikom umożliwia pracę kilku lokalizacjach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Białystok, Poznań, Lublin, Szczecin, Kraków) oraz za granicą  (Niemcy, UK, USA, Argentyna). Intive wspiera również rozwój pracowników dzięki możliwościom udziału w ciekawych zagranicznych projektach w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl