wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. inQUBE – pierwszy łączy biznes i naukę
inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, 21 października rozpoczął działalność Jarek Ratajczak
inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, 21 października rozpoczął działalność

Na startupowej mapie Wrocławia pojawiła się nowa oferta – inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Ma 100 nowocześnie urządzonych miejsc do pracy płatnych i bezpłatnych, biura i sale konferencyjne. Wszystko otwarte 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. To pierwsza tak nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa zarządzana przez uczelnię w kraju. Inwestycja kosztowała 13 mln zł, w tym 5 mln zł dołożyła Unia Europejska.

Reklama

To ma być inkubator przedsiębiorczości jakiego we Wrocławiu i w kraju jeszcze nie ma. Wykorzysta potencjał Uniwersytetu Ekonomicznego, pracowników i studentów, którzy marzą o własnym biznesie, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.

– Wiem, że to inna skala, ale warto pamiętać, że Dolina Krzemowa wyrosła z Uniwersytetu Stanforda – mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. – Ustawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, bo jako czołowa uczelnia ekonomiczna w kraju, chcieliśmy sprostać wysokim wymaganiom rynku. Będzie to pierwsza tak nowoczesna przestrzeń biznesowa w kraju, która zrewolucjonizuje podejście inkubatorów do przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą – podkreśla rektor.

21 października br. rozpoczął działalność inQUBE, fot. Jarek Ratajczak

Rafał Strerczyński, rzecznik prasowy inQUBE zaznacza, że ich oferta wykracza daleko ponad aktualne standardy. – To połączenie wynajmu powierzchni z możliwością skorzystania przez naszych najemców, czyli rezydentów z doradztw: księgowego, prawnego, marketingowego, ubezpieczeniowego i finansowego oraz ze szkoleń, warsztatów i konferencji – wylicza rzecznik.

Przebudowa obiektu stojącego tuż przy wejściu na teren kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, u zbiegu ulic: Ślężnej i Wielkiej, rozpoczęła się jesienią 2018 roku. Od tego czasu, budynek bardzo zmienił się i nie przypomina już starego piętrowca. Nie tylko otrzymał nowoczesny wygląd, ale także jego wnętrza zyskały nowoczesną i atrakcyjną funkcjonalność.

inQUBE jak Dolina Krzemowa?

W inQUBE każdy przedsiębiorca może zostać e-rezydentem, czyli wirtualnym partnerem inkubatora, korzystać z oferty doradczej i uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych dla startupów i firm MŚP.

W planach inkubatora są warsztaty, konferencje, sympozja, panele dyskusyjne i wykłady. Prowadzić je będą naukowcy, praktycy biznesowi, ale także przedsiębiorcy, ludzie sukcesu i specjaliści różnych dziedzin z kraju i z zagranicy.

inQUBE, fot. Jarek Ratajczak 

– inQUBE skupi działające firmy i ludzi z pasją. Tu będą rodziły się pomysły i teamy, które stworzą nowe: jakość i startupową rzeczywistość. Będziemy proponowali różną tematykę szkoleniową, na różnym poziomie zaawansowania. Jedni będą edukowani przez nas z podstaw zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, a inni będą uczyli się pozycjonowania firmy w internecie, czy budowania nowoczesnych modeli biznesowych. Tak naprawdę, oferta będzie dostosowana do potrzeb i wymagań – dodaje dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyr. inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Rezydenci i e-rezydenci będą mogli korzystać z dwóch niewykluczających się pakietów: wiedza i społeczność. Jeden pozwala na dostęp do usług doradczych, a drugi na udział w merytorycznych i integracyjnych eventach środowiska startupowego.

inQUBE non stop

inQUBE oferuje m.in.: 25 nowocześnie wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 salek do spotkań biznesowych, salkę konferencyjną dla 50 osób, recepcję z serwisem, kuchnie i strefy eat&meet foyer dla rezydentów, a nawet strefy relaksu. Najemcy biur i co-worku będą mieli dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę.

W inQUBE, pod adresem ul. Wielka 67 we Wrocławiu będzie można także zarejestrować firmę, korzystać z recepcji i wirtualnego adresu.

źródło: inQUBE

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości we Wrocławiu

Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego to niejedyna tego typu instytucja w stolicy Dolnego Śląska. Akademickie inkubatory działają również m.in. przy Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym czy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Ich wspólnym celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej wśród studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz absolwentów, a także aktywizacja do podejmowania działalności gospodarczej.

Startup Wrocław

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej  pomaga w rozwoju wrocławskich startupów i chce inspirować mieszkańców do zakładania nowych. Co robimy? Czytaj: Startup Wrocław

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl