wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Z biznesowej oferty inQUBE skorzystało 1800 osób. Plany na lipiec
inQube źródło: organizatorzy
inQube

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości doradza i pomaga przedsiębiorcom. Działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym placówka w czasie pandemii nie przerwała działalności, a zaplanowane wydarzenia przeniesione zostały do sieci. W tym roku z propozycji szkoleniowych skorzystało prawie 1800 osób. W lipcu przygotowano kilkanaście spotkań i webinarów.

Reklama

Od stycznia inQUBE zorganizował: 28 wydarzeń stacjonarnych, 44 webinary i spotkania online, 2 debaty, 40 konsultacji indywidualnych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej oraz 17 konsultacji indywidualnych z zakresu zarządzania, strategii biznesowej i marketingu.

Rafał Sterczyński, rzecznik prasowy inQUBE zaznacza, że część przeprowadzonych webinarów i webcastów umieszczonych zostało na stronie internetowej inQUBE.pl. – Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się porady i szkolenia prawników z Kancelarii TLA – dodaje.

Są jeszcze biura do wynajęcia

Rzecznik informuje, że trudna sytuacja ekonomiczna nie wpłynęła negatywnie na liczbę najemców budynku inQUBE. Aktualnie wynajętych jest 19 pomieszczeń, a 5 jest już zarezerwowanych. Do wynajęcia zostały tylko 2 biura. Od stycznia salki spotkań wynajmowane były 120 razy.

– Pod marką inQUBE Consulting zrealizowany został projekt doradczy w obszarze procesów obsługi klienta dla firmy Koelner Polska i podpisana została umowa na usługi doradcze z firmą Rawlplug S.A. inQUBE Consulting jest aktywnym partnerem w inicjatywie Laboratorium Wsparcia. W pierwszym półroczu, inQUBE Consulting przygotował wykład otwarty i 2 webcasty związane z tematyką customer i employee experience – mówi Rafał Sterczyński.

 inQube – prace badawczo-rozwojowe

 Od stycznia, Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz Komercjalizacji (CTWIK) działające w strukturze inQUBE, pośredniczyło w zawarciu 6 umów z przedsiębiorcami o realizację prac badawczo-rozwojowych i umowy trójstronnej o współpracy UEW ze spółkami:  Invento Capital i SPIN-US.

Ponadto z inicjatywy CTWIK odbyło się jedno szkolenie stacjonarne poświęcone identyfikacji, wycenie i komercjalizacji własności intelektualnej w przedsiębiorstwie (z udziałem ekspertów z Brante Partners sp. z o.o.) i webinar dotyczący zmieniających się perspektyw rozwoju innowacji i transferu wiedzy z nauki do gospodarki w czasie pandemii.

W lipcu kilkanaście wydarzeń

W lipcu, inQUBE nie zwalnia tempa. Już zaplanowanych zostało kilkanaście wydarzeń. Szczegóły dotyczące działalności inQUBE można znaleźć tutaj.

Wśród poruszanych tematów m.in.: Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw; Jak wziąć kredyt w czasie pandemii; Pozyskiwanie kapitału od inwestorów finansowych; Kupno samochodu na firmę – praktyczne porady.

inQube pracuje od października 2019 r.

 inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. W nowej siedzibie, przy pod adresem Wielka 67 we Wrocławiu, inQUBE działa od października 2019 roku.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl