www.wroclaw.pl

  Nowy inkBOOK Focus z Wrocławia. Światowa premiera czytnika e-książek

  Wrocławska firma inkBOOK Europe zaprezentowała nowy czytnik e-książek – model inkBOOK Focus. Został on zintegrowany z popularnymi aplikacjami Legimi, Empik Go, Storytel czy księgarniami Woblink czy Publio. Urządzenie wyposażono również w obsługę audiobooków oraz szereg nowości.

  Fot. inkBOOK Europe

  Twórcy inkBOOK Focusa mówią krótko: to idealne rozwiązanie dla osób, które po prostu kochają czytać – niezależnie od tego, czy preferują klasyczne ebooki, audiobooki czy e-prasę.

  Paweł Horbaczewski, założyciel i szef wrocławskiej firmy inkBOOK Europe przekonuje, że dłuższe czytanie z ekranu smartfona czy tabletu nie jest optymalnym rozwiązaniem – ich ekrany emitują światło o silnym natężeniu, więc przypomina to nieco wielogodzinne wpatrywanie się w żarówkę i może powodować dyskomfort.

  Dlatego też osoby, które uwielbiają czytać i robią to często, zwykle sięgają po czytniki ebooków, wyposażone w przyjazne dla oczu i zawsze doskonale czytelne ekrany E Ink. Większość takich urządzeń wyposażona jest w ekrany o przekątnej 6”. Ten rozmiar świetnie sprawdza się, gdy czytamy przede wszystkim książki, jednak gdy często sięgamy po prasę, dokumenty czy pliki PDF, lepszym rozwiązaniem będzie większy ekran.

  Paweł Horbaczewski, szef inkBOOK Europe

  inkBOOK Focus: e-czytnik z dużym ekranem

  Najnowszy inkBOOK Focus jest cienkim i lekkim urządzeniem – jednak wyposażono go w zdecydowanie większy ekran: 7,8” (czyli niewiele mniej niż zeszyt formatu A5), o rozdzielczości 300 dpi, czyli najwyższej jakości klasy druku cyfrowego.

  Oznacza to, że jednorazowo wyświetlane na nim jest do 30% więcej treści, przy czym większa liczba znaków nie jest tu jedyną korzyścią: na większym ekranie czyta nam się wygodniej, układ książki czy gazety (również kolumnowy) jest też znacznie bardziej przyjazny dla oka i czytelny. W lutym 2021 r. była premiera czytnika inkBOOK Calypso Plus.

  Projektując inkBOOK Focus chcieliśmy, żeby było to wszechstronne urządzenie, które może towarzyszyć czytelnikowi przez cały dzień, w pracy, w domu czy na urlopie. Rano możemy wygodnie przejrzeć na nim najświeższą poranną prasę, a później oddać się lekturze ulubionego magazynu, czy książek – co istotne, mogą to być zarówno posiadane wcześniej pozycje, jak i tytuły z oferty praktycznie wszystkich popularnych (polskich i nie tylko) serwisów z e-książkami i e-prasą, np. Legimi, Empik Go, Kindle, Publio czy Woblink. To czytnik, który warto mieć ze sobą – na biurku, w plecaku, walizce czy torbie – przez cały dzień, by w każdej wolnej chwili móc oddać się lekturze.

  Paweł Horbaczewski

  inkBOOK Focus do prasy, książek i audiobooków

  Szef wrocławskiej firmy inkBOOK Europe podkreśla, że większy ekran w inkBOOK Focus to również użyteczne rozwiązanie dla tych wszystkich dla których czytanie tradycyjnych książek sprawiało dotąd kłopot lub czytających w okularach. Z nowych udogodnień skorzystają także osoby starsze z problemami ze wzrokiem. Z myślą o ich komforcie czytnik został wyposażony w funkcjonalność powiększania czcionki, ale również menu - co znacznie ułatwia codzienną obsługę czytnika.

  – Dodatkowo, podświetlenie ekranu pozwala czytać gdziekolwiek jesteśmy. Nawet w bardzo słoneczny dzień, na plaży czytanie będzie nadal przyjemnością, zwłaszcza, że możemy płynnie regulować intensywność i barwę podświetlenia. Dzięki temu ekran jest doskonale czytelny i przyjazny dla oczu zarówno w słoneczny dzień na plaży czy w parku, jak i podczas wieczornego czytania w sypialni – wylicza Paweł Horbaczewski

  inkBOOK Focus – szybki procesor

  Ale świetny ekran to nie jedyna zaleta inkBOOKa Focus. Urządzenie wyposażono w szybki procesor gwarantujący płynne działanie interfejsu i wszystkich funkcji, obsługę audiobooków (m.in. z serwisu Storytel), Bluetooth, dzięki czemu można bezprzewodowo podłączyć do niego słuchawki, głośnik czy samochodowy/domowy system audio.

  • System operacyjny bazujący na Androidzie 8.1 pozwala na czytniku zainstalować wiele popularnych, przydatnych aplikacji znanych ze smartfonów - jak Legimi, Empik Go, Storytel, Woblink, Publio i wiele innych.
  • Urządzenie ma wbudowane 16 GB pamięci (co z powodzeniem wystarczy na zapisanie nawet 10 tys. książek) oraz nowoczesne złącze USB-C, dzięki któremu naładujemy je tą samą ładowarką, co większość popularnych smartfonów czy tabletów.

  inkBOOK Europe/jr