wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przy pl. Jana Pawła II powstanie Infinity. Czy wróci słynna plackarnia?
 wizualizacja biurowca Infinity źródło: inwestor
wizualizacja biurowca Infinity

Przez lata był tam sklep Jysk i licząca 50 lat słynna wrocławska plackarnia. Teraz przy placu Jana Pawła II stanie biurowiec Infinity. Prace już się rozpoczęły i potrwają do połowy 2020 r. Na parterze biurowca będą lokale usługowe, ale czy ulubione przez wrocławian placki wrócą na dawne miejsce?

Reklama

W maju 2014 r. opisaliśmy historię Olka Orestesa Guleasa, który po 51 latach działalności, zamknął najstarszą i przez wielu uważaną za najlepszą we Wrocławiu – plackarnię tuż obok pl. Jana Pawła II (teren, na którym stał lokal, gmina Wrocław sprzedała prywatnemu inwestorowi). Z tej okazji właściciel tego legendarnego miejsca zaprosił wszystkich na placki za złotówkę. Wrocławianie z żalem żegnali plackarnię, a w kilkuset, bardzo osobistych komentarzach pod tekstem opowiadali swoje historie związane z tym miejscem.

29 maja 2014 r. kilkadziesiąt osób stało w kolejce po ostatnie placki, wideo: Arkadiusz Cichosz 

Gdy Olek był zmuszony zamknąć prowadzoną od trzech pokoleń przez jego rodzinę plackarnię mówił, że chciałby, aby w nowym budynku, który powstanie na placu, był także jego lokal. Czy coś wyjdzie z tych planów, na razie nie wiadomo.

– Jesteśmy w kontakcie i prowadzimy rozmowy – mówi przedstawiciel inwestora Mariusz Frąckiewicz, dyr. krajowy Avestus Real Estate w Polsce, 

Biurowiec Infinity

W maju tego roku, u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej, ruszyły pierwsze prace porządkowe. 13 listopada 2018 r. inwestor poinformował o rozpoczęciu prac ziemnych pod budowę biurowca Infinity. Budynek ma być gotowy w trzecim kwartale 2020 r.

wizualizacja biurowca Infinity, źródło: inwestor

Powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 mkw. powierzchni biurowej, 1561 mkw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe.

– W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem, m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – mówi Mariusz Frąckiewicz. 

 W Infinity znajdą się m.in.: sklep, kantyna, kawiarnia, bank, a także centrum fitness o powierzchni 1200 mkw. oraz klinika medyczna. 

 wizualizacja biurowca Infinity, źródło: inwestor

Infinity postawi Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. To oni w marcu 2018 r. kupili działkę u zbiegu ul. Nabycińskiej i Legnickiej od firmy PM Holding z Wrocławia (która w 2015 r. kupiła ten teren od gminy Wrocław za 4,5 mln zł). Inwestycja maa już prawomocne pozwolenie na budowę.

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją, realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl