www.wroclaw.pl

  Ideal Idea Park Wrocław – nowa inwestycja przy lotnisku

  Kompleks magazynowo-biurowy powstanie tuż obok wrocławskiego portu lotniczego. Docelowo znajdzie tam pracę 600 osób. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2020 r.

  Ideal Idea Park Wrocław Fot. źródło: inwestor
  Ideal Idea Park Wrocław

  Złożony z dwóch hal Ideal Idea Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej, vis-à-vis parkingu C Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika. Będą to obiekty biznesowe typu Small Business Unit (SBU), oferujące miejsce, które można przeznaczyć zarówno na magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura. Inwestorem jest warszawski deweloper kompleksów magazynowo-biurowych – Ideal Idea Formad (IIF).

  – Przez ostatnie kilkanaście lat w różnych kompleksach oddaliśmy do użytku blisko 100 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowych. Byliśmy w Polsce jednym z prekursorów konceptu SBU i jesteśmy krajowym liderem konceptu budynków łączących funkcję magazynową z biurami. Teraz nadszedł czas na ekspansję poza stolicą. Ruszamy z nią do kilku miast – mówi Jędrzej Dużyński, prezes Ideal Idea Formad.

  SBU – magazyny, produkcja i biura

  Kompleks stanie na działce o powierzchni 25,5 tys. mkw. Powierzchnia przygotowana pod wynajem wyniesie blisko 15 tys. mkw. Ideal Idea Park Wrocław zaoferuje w swoich dwóch identycznych budynkach powierzchnie magazynowo-produkcyjne, a każdy z nich będzie miał trzy kondygnacje biurowe wykończone w standardzie klasy A. Hale będą miały dziewięć modułów: magazynowe o powierzchni 500-600 mkw. i biurowe 100-300 mkw.

  Wizualizacja, źródło: inwestor

  – Będzie to 80 m od północnego skraju płyty postojowej samolotów i 60 m od lotniskowego terminalu cargo. Ostatni z wymienionych czynników ma – jak zawsze w takich przypadkach – fundamentalne znaczenie dla najemców korzystających z usług linii lotniczych cargo – dodaje Jędrzej Dużyński.

  Wejście na plac budowy zaplanowano na przełomie lutego i marca 2020 roku. Na przełomie października i listopada tego samego roku planowane jest oddanie obiektu do użytku. Szacuje się, że w obiekcie znajdzie pracę ok. 500-600 osób.

  Czytaj także: