wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tysiące pracowników HP zmieni miejsce pracy

HP przeprowadzi się z pl. Grunwaldzkiego na pl. Dominikański (fot. Janusz Krzeszowski)

HP Global Business Center zajmie niemal 16 400 mkw. powierzchni biurowej w nowopowstającym biurowcu przy pl. Dominikańskim. Do nowych biur przeprowadzą się pracownicy HP z Grunwaldzki Center i Globis. Wielka migracja rozpocznie się na przełomie 2015 i 2016 roku

Reklama

– Dominikański dostosowaliśmy do potrzeb tak dużego najemcy jakim jest HP Global Business Center. Cieszymy się, że możemy towarzyszyć centrum usług HP w jego imponującym wzroście we Wrocławiu. Wcześniej - w budynku Grunwaldzki Center, dziś – w Dominikańskim ­– nie kryje zadowolenia Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Nowa wrocławska siedziba HP znajdzie się w obu budynkach kompleksu Dominikański. Firma wynajmie również 166 miejsc parkingowych. Specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu spółka koncernu Hewlett-Packard planuje przeprowadzkę na przełomie 2015/2016 roku. Dla HP Global Business Center Dominikański oznacza połączenie dotychczasowych dwóch biur (Globis i Grunwaldzki Center) w jednej lokalizacji. Trzecie biuro pozostanie w zabytkowym budynku Renoma. Obecnie w HP GBC we Wrocławiu pracuje 2,5 tys. osób. Spółka działa od 2005 roku. Stale prowadzi rekrutację nowych pracowników. W dotychczasowych biurach zaczyna brakować dla nich miejsca. W Grunwaldzki Center HP wynajmuje 4,1 tys mkw. powierzchni oraz 6,7 tys. mkw w biurowcu Globis.

– Specyfika prowadzonej przez nas działalności sprawia, że do wykonywania codziennych zadań potrzebujemy wysokiej jakości powierzchni biurowej, odpowiadającej najwyższym obowiązującym standardom i naszym wymaganiom. Podczas podejmowania decyzji o centralizacji dwóch z trzech posiadanych przez nas biur wiedzieliśmy, że nasz wieloletni partner, jakim jest firma Skanska Property Poland, odpowie na nasze potrzeby. Inwestycja Dominikański jest dla nas najlepszym miejscem na lokalizację biura, nie tylko ze względu na zaoferowany standard, ale również wyjątkowo dogodne położenie komunikacyjnie, które jest dużym ułatwieniem dla zatrudnionych w centrum pracowników – mówi Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center. 

Dominikański to już czwarta inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu. Znajdzie się w nim m.in. ogólnodostępne patio – a na nim zieleń i przyjazna, mała architektura, lokale usługowe czy restauracje. Łączna powierzchnia najmu w biurowcu  Dominikańskim wyniesie ponad 40 tys. mkw. Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny na około 370 miejsc parkingowych. Dominikański jest już w 52% wynajęty około 10 miesięcy przed zakończeniem budowy.

MT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl