wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Reklama

Generalny wykonawca, którym jest Eiffage Polska Budownictwo S.A.,  już prawie miesiąc prowadzi intensywne prace na budowie OVO Wrocław – kompleksu luksusowych apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Będzie on gotowy za dwa lata.

W połowie kwietnia na terenie budowy rozpoczęły się prace porządkowe. Do tej pory zostało już zorganizowane zaplecze budowlane, podłączono media, ustawiono kontenery, przestawiono ogrodzenie i wzmocniono ścianę szczelinową. Wykonany został już także podkład z betonu. Wykonawca zaplanował też dokładnie  komunikację na placu budowy i ruch zastępczy wokół inwestycji.

Pod koniec kwietnia na teren budowy wjechały koparki oraz wywrotki i rozpoczęły się roboty budowlane związane m.in. z pogłębieniem wykopu.

 - Do wywiezienia jest jeszcze 11 tys. metrów sześciennych ziemi – mówi Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław. – Obecnie mamy gotowy projekt budowlany i przetargowy, a firma Eiffage intensywnie przygotowuje projekt wykonawczy.

Kolejny etap prac to wyście z ziemi. Fundamenty powinny być gotowe na przełomie lipca i sierpnia. W czasie najintensywniejszych prac na budowie będzie pracowało jednocześnie do 700 osób. W ciągu roku powstanie konstrukcja budynku, po czym rozpoczną się prace wykończeniowe.

Futurystyczny kompleks OVO Wrocław wyrośnie przy ul Podwale 82-91 – obok budynku Poczty Głównej, Parku Słowackiego i fosy miejskiej. Będzie miał 9 kondygnacji - z czego 2 podziemne - i sięgnie wysokości 25 metrów ponad ziemią.

OVO Wrocław powstaje według projektu pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. Wizjonerski koncept łączy kilka funkcji w jednym budynku: ekskluzywne apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, z prawie 200 luksusowymi pokojami, restauracją i kasynem. W części mieszkalnej OVO znajdzie się 168 apartamentów, w tym 26 penthouse’ów na najwyższym piętrze.

 Do tej pory sprzedano już 40 proc. apartamentów, które od początku cieszą się powodzeniem. W ofercie pozostało jeszcze 100 lokali.

Niezwykle będzie prezentowała się elewacja budynku. Całość zmieści się w opływowej formie, która przypomina kroplę wody. W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy deweloperskiej Star Group Poland. Grupa zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu.

Koszt inwestycji OVO Wrocław wynosi 260 mln.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl