wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Hotel B&B Wrocław Centrum oficjalnie otwarty

Reklama

Mnóstwo gości, oryginalne występy aktorów, szczudlarzy i akrobatki oraz dobra muzyka i wyśmienite francuskie dania – to wszystko towarzyszyło otwarciu nowego wrocławskiego hotelu sieci B&B.

W czwartek popołudniu ulica ks. Piotra Skargi na chwilę zamieniła się w „zaczarowaną francuską dzielnicę”, gdzie gra kataryniarz, gazeciarz z uśmiechem na ustach rozdaje wydanie specjalne „La B&B Presse”, a zakochani chętnie dają się portretować wytrawnemu w tej sztuce malarzowi. Podobny klimat panował tego dnia również we wnętrzach B&B Wrocław Centrum, gdzie oficjalnie zainaugurowano jego działalność.

- Jestem bardzo dumny, że ten hotel powstał właśnie w centrum Wrocławia – mówił w trakcie uroczyści George Sampeur, prezes Grupy B&B Hotels. - Choć jesteśmy młodą jeszcze grupą hotelową, mamy ambicje zostać jedną z najlepszych sieci hotelowych w Europie. Chcemy zapewnić naszym gościom jak najwyższą jakość usług po przystępnej cenie, aby o nas pamiętali i z chęcią do nas wracali.

Na uroczystości nie zabrakło władz Wrocławia, województwa i dolnośląskiego samorządu.

- Bardzo cieszę się z tej realizacji, ponieważ zależy nam na tym, aby nasze miasto uzupełniało swoją infrastrukturę hotelową – powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Dzięki temu będzie mogło przyjąć gości i turystów, nie tylko podczas licznych imprez i wydarzeń, jakie tu mają miejsce na co dzień, ale zwłaszcza wtedy, gdy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku czy też odbywać się tu będą Igrzyska The World Games w 2017 roku.

Elementem inauguracji hotelu B&B Wrocław Centrum było też odsłonięcie rzeźby kolejnego wrocławskiego krasnala , który siedzi na hotelowym parapecie i wypatruje nadjeżdżających gości.

Hotel B&B Wrocław powstał z myślą o biznesmenach i turystach odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Usytuowany jest przy ul. ks. Piotra Skargi, znajdującej się w pobliżu Starego Miasta. Firma B&B Polska postanowiła wkomponować nowoczesny budynek w sąsiadujące z nim zabytkowe kamienice. Nieszablonowy projekt, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań budowlanych oraz precyzyjne wykonanie sprawiło, że dobrze współgra on z otoczeniem.

Na pięciu kondygnacjach hotelu znajduje się 140 pokoi - w tym dwa, które przygotowano z myślą o rodzinach z dziećmi oraz trzy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z usług hotelu korzystać mogą również goście podróżujący ze swoimi zwierzętami.  B&B Hotel Wrocław Centrum dysponuje też salą konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny.

Wszystkie pokoje poza klimatyzacją, dostępem do bezprzewodowego Internetu oraz telewizji satelitarnej wyposażono także w system wyciszający dźwięki dobiegające z ruchliwej wrocławskiej ulicy. Do użytku klientów pozostaje też 40 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

Oddany do użytku pod koniec 2013 B&B Hotel Wrocław Centrum jest już trzecią wspólną realizacją firm B&B Hotels Polska oraz RD bud. Generalny wykonawca zaangażowany był również w budowę hoteli B&B w Toruniu i Warszawie.

 Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl