wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza budowa hotelu Hilton w OVO Wrocław

OVO Wrocław to dziewięciokondygnacyjny obiekt wielofunkcyjny, w którym znajdzie się blisko 170 luksusowych apartamentów, ekskluzywne przestrzenie biurowe, nowoczesne centrum SPA, restauracja, kawiarnie, lokale usługowe, a także pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton

Reklama

OVO Wrocław to dziewięciokondygnacyjny obiekt wielofunkcyjny, w którym znajdzie się blisko 170 luksusowych  apartamentów, ekskluzywne przestrzenie biurowe, nowoczesne centrum SPA, restauracja, kawiarnie, lokale usługowe, a także pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Powierzchnia całego budynku to blisko 49 tys. mkw., z czego blisko 5 tys. mkw. zajmie przestrzeń handlowo-usługowa. Jego budowa rozpocznie się na początku kwietnia 2014 r. i potrwa dwa lata.

W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties, która wchodzi w skład dużej grupy Star Group Poland. Z kolei generalnego wykonawcę prac budowlanych wybrano na początku marca. Została nim firma Eiffage Polska Budownictwo, jedna z największych firm budowlanych w Europie. W swoim portfolio ma ona już kilka wrocławskich inwestycji, m.in. apartamentowiec Thespian, hotel Campanile Premiere Classe i biurowiec Aquarius Business House.

Inwestor planował rozpoczęcie prac sześć lat temu, jednak globalny kryzys i niepewna sytuacja na rynku nieruchomości spowodowała, że trudno było znaleźć finansowanie tak dużego projektu.

– Przez te kilka lat przeznaczyliśmy na projekt i jego utrzymanie znaczne sumy pieniędzy. Ciężko pracowaliśmy, żeby zachować pierwotną wizję oraz najwyższą jakość inwestycji – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław i dyrektor projektu. – Sprzyjające warunki pojawiły się w drugiej połowie 2012 roku. Złapaliśmy wiatr w żagle, wyznaczyliśmy kierunek i rozpoczęliśmy intensywną fazę przygotowań. Teraz inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Ovo Wrocław, czyli gdzie znajdzie się wrocławski hotel Hilton

OVO Wrocław różni się od wszystkich budynków, jakie można znaleźć w Polsce. Jego opływowy kształt będzie przypominał kroplę wody. Budynek zostanie pierwszym w kraju przedstawicielem tzw. blobitektury. Ten architektoniczny nurt inspiruje się obłymi i miękkimi formami. Obiekt ten powstanie według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture.

– Wrocław jest otwartym miastem, które nie boi się nowości – uważa Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław. – Doskonale współistnieją tu obok siebie budynki o zupełnie odmiennych stylach. Dlatego projektując OVO, staraliśmy się dać miastu coś niezwykłego, ale jednocześnie wpisującego się w samą ideę Wrocławia. Chcieliśmy stworzyć projekt prezentujący inny stosunek budynku do przestrzeni miejskiej. Jeśli koncepcja biurowca zakłada niedostępną enklawę, to my chcieliśmy stworzyć OVO jako otwarty budynek, w którym wewnętrzny dziedziniec stanowi przestrzeń publiczną i łączy w sobie wiele aspektów miejskiego życia. Ten budynek będzie częścią miasta, miejscem różnorakich interakcji społecznych i kulturalnych. To dla mnie bardzo ważny projekt, w który jestem zaangażowany osobiście.

Uzyskanie wyjątkowego zaokrąglonego kształtu budynku będzie możliwe dzięki wykorzystaniu do budowy elewacji bardzo trwałego i ekologicznego materiału, jakim jest Corian. Może on przybierać dowolne kształty, a na jego powierzchni nie widać śladów łączenia. W całości pokryje on elewację OVO Wrocław. Za jego sprawą budynek przyjmie unikatową formę – przypominającą strumień wody w stanie nieważkości, jaki można było zobaczyć w filmie „Otchłań”.

Ovo z nagrodami i najemcami

We wrześniu 2013 r. rozpoczęła się przedsprzedaż apartamentów OVO Wrocław. Zakończyła się dużym sukcesem. W ciągu kilku miesięcy sprzedano 40 proc. apartamentów i pięć lokali biurowych.

– Zaufało nam wiele osób zafascynowanych wizją OVO Wrocław – mówi Ewa Omasta, menedżer ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. – To pokazuje ogromne zainteresowanie ekskluzywnymi apartamentami w funkcjonalnej i atrakcyjnie położonej przestrzeni. OVO Wrocław znajduje się w samym centrum miasta i sąsiaduje z parkiem, na który widok z tarasów o powierzchni 50-200 mkw. będzie miało wielu mieszkańców. Dzisiaj trudno o takie mieszkania. Właśnie rozpoczynamy kolejny etap sprzedaży apartamentów, mieszkań i biur, a także komercjalizację lokali usługowych.

W 2008 roku koncept OVO Wrocław został wyróżniony w Cannes przez Architectural Review, które przyznaje nagrody za projekty. Nagroda MIPIM Future Projects Award przyznana została w kategorii obiektów komercyjnych i rekreacyjnych.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl