wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W dawnym Pafawagu powstaje Nowa Siódemka
Hala Nowa Siódemka to ponad 20 tys. mkw. powierzchni na wynajem (wizualizacja WPT)

To będzie jedna z największych inwestycji dla biznesu w centrum Wrocławia. Wrocławski Park Technologiczny S.A. kończy rewitalizację hali Nowa Siódemka przy ul. Fabrycznej.

Reklama

Na wynajem oddanych zostanie ponad 20 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Hala zacznie działać na początku przyszłego roku.

– Hala Nowa Siódemka nie tylko odzyska dawny blask, ale przede wszystkim posłuży przedsiębiorcom jako przestrzeń produkcyjno-magazynowa. Jej imponujące rozmiary pozwolą na prowadzenie biznesu w każdej skali – mówi Marek Winkowski, wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A.

Dobre miejsce dla biznesu

Oferta skierowana jest zarówno dla dużych przedsiębiorstw wymagających znacznej powierzchni i przestronnych wnętrz, jak i niewielkich firmy, dla których ważna jest dobra lokalizacja. Nowa Siódemka będzie blisko centrum miasta, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a także lotniska. Dobre połączenie zapewnia również stacja PKP oraz komunikacja miejska. Teren, na którym znajduje się hala, ma ponadto długie tradycje przemysłowe i do tej pory utrzymuje ten charakter. W najbliższym otoczeniu działa 250 firm, a kolejne 160 operuje na terenie oddalonego o niecały kilometr Wrocławskiego Parku Technologicznego.

– Zmodernizowana i nowoczesna hala stanowi unikatową ofertę na wrocławskim rynku nieruchomości komercyjnych na wynajem. Modułowy układ pozwala na sprawne dopasowanie powierzchni do potrzeb najemców. Szerokość głównej nawy wynosząca 40 metrów oraz wysokość robocza na poziomie 13,6 m powodują, że z łatwością można spełnić nawet największe wymagania w zakresie aranżacji przestrzeni. Do wynajęcia oferujemy powierzchnie produkcyjno-magazynowe już od 100 metrów kwadratowych, a także biura – mówi Marek Winkowski, wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A.

O inwestycji

Hala Nowa Siódemka to przed laty hala W-7 dawnego Pafawagu (był to największy budynek w fabryce). Jej rewitalizacja dobiega końca. Zamontowano już zadaszenie, prowadzone są prace wykończeniowe posadzek oraz ścian. Zmienia się również najbliższe otoczenie Nowej Siódemki. Powstaje parking dla samochodów osobowych i dostawczych, a także chodniki. Bezpieczeństwo najemców zagwarantowane będzie m.in. przez całodobowy monitoring.

Projekt modernizacji Nowej Siódemki jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 „Fundusze Europejskie – dla rozwoju Dolnego Śląska”. Więcej informacji na - www.nowa7.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl