wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wrocławska spółka Grenade Hub, od prawej stoją: Jędrzej Anisiewicz, Zbigniew Wantuła i Arkadiusz Terpiłowski. Źródło: Grenade Hub
Wrocławska spółka Grenade Hub, od prawej stoją: Jędrzej Anisiewicz, Zbigniew Wantuła i Arkadiusz Terpiłowski.

Jak najlepiej wykorzystać umiejętności pracowników i ocenić rentowność projektów – to tylko niektóre z możliwości oprogramowania stworzonego przez Grenade Hub. Wrocławski startup oferujący rozwiązania do planowania pracy zespołu i zarządzania finansami firmy, pozyskał prawie 2 mln złotych na dalszy rozwój. W jego potencjał uwierzyły fundusze venture capital Tar Heel Capital Pathfinder i Venture Inc.

Reklama

Oprogramowanie stworzone przez wrocławian zbiera dane z różnych obszarów działalności firmy, umożliwiając optymalizację wykorzystania zasobów i zespołów: usprawnia alokację i śledzenie dostępności pracowników i freelancerów. Korzystając z symulacji finansowych związanych z rentownością projektów IT umożliwia także prognozowanie przepływów finansowych. Grenade Hub został opracowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, między innymi z branży IT (software house’y) i usługowej.

– Pracujemy z firmami w których największą wartością są ludzie. Rozmawiamy o ich kluczowych potrzebach i przekładamy to, co usłyszymy na konkretne narzędzia – mówi Zbigniew Wantuła, członek zarządu Grenade Hub. – W dostępnych na rynku rozwiązaniach brakuje mechanizmów, które pozwoliłyby dokładnie zmapować umiejętności zatrudnionych w firmie specjalistów oraz dopasować ich do pojawiających się zadań. Nasz software pozwala zaplanować przyszłość uwzględniając niepewność projektów, również pod kątem finansowym – zaznacza.

Nie wydawać majątku skomplikowane systemy

Grenade Hub przewiduje też możliwość integracji z rozwiązaniami do zarządzania projektami, rozliczania czasu, czy też zarządzania urlopami.

– Nasz produkt kierujemy przede wszystkim do firm, które wchodzą w fazę wzrostu i nie chcą wydawać majątku na wdrażanie skomplikowanych i drogich systemów. Szukają rozwiązań, które pomogą im zintegrować już używane narzędzia, aby dostać szerszy wgląd w swój biznes – dodaje Arkadiusz Terpiłowski, Head of Growth w spółce.

Fundusze inwestują i wspierają międzynarodowy rozwój

W potencjał, powstałej w 2016 r., wrocławskiej spółki Grenade Hub uwierzyły fundusze venture capital i zainwestowały w startup 1,75 mln zł. Chodzi o dwa fundusze: Tar Heel Capital Pathfinder (w portfelu ma spółki takie jak Skinwallet, Vortex czy Plum Research) oraz Venture Inc., fundusz założony przez twórców LiveChat Software. W jego portfolio znajdują się m.in. Infermedica, Brand24 czy Sundose.

– Wierzymy w założycieli Grenade Hub i ich wizję. Są doświadczonymi przedsiębiorcami i mają produkt, który pozytywnie przeszedł rynkowe testy – podkreśla Radosław Czyrko, partner zarządzający Tar Heel Capital Pathfinder. – Oprócz finansowania będziemy również wspierać startup w jego globalnym rozwoju, wykorzystując międzynarodowy zasięg naszych kontaktów. Cieszymy się, że Grenade Hub ma potencjał wykraczający poza polski rynek.

Jakub Sitarz, prezes zarządu notowanej na GPW spółki Venture Inc S.A. dodaje, że pierwsze rozmowy Grenade Hub prowadzono ponad półtora roku temu. – Od tego czasu przeszli długą drogę, a ich determinacja, wizja i konsekwencja przekonała nas. Widzimy duży potencjał w oprogramowaniu do zarządzania zasobami ludzkimi, szczególnie w czasach pocovidowych – podkreśla.

Mówiąc o najbliższych planach, przedstawiciele wrocławskiej spółki podkreślają: rozwoju unikatowych funkcjonalności systemu, ekspansja na nowe rynki oraz wzmocnienie i powiększenie zespołu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl