wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rusza „Godzina Kodowania” – bezpłatne możliwości dla uczniów

Jarek Ratajczak,
Rusza projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji „Godzina Kodowania”. źródło: organizatorzy
Rusza projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji „Godzina Kodowania”.

Rusza projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji „Godzina Kodowania”. Liga Niezwykłych Umysłów podaruje licencję na korzystanie z platformy do nauki programowania chętnym stu szkołom w całym kraju. Inicjatywę wspiera m.in. Agencja Rozwoju Aglomeracja Wrocławskiej.

Reklama

Liga Niezwykłych Umysłów to inicjatywa, w ramach której funkcjonuje platforma do nauki programowania online. Założyciele fundacji kładą nacisk na kształcenie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jednak materiał dostępny jest dla wszystkich.

Obecnie w ramach programu „Wrocław Koduje 2.0” realizowanego wspólnie z Centrum Usług Informatycznych z licencji korzysta 71 szkół średnich z Wrocławia i 23 z regionu, co przekłada się na 2 500 zaangażowanych użytkowników. Koszt licencji to 365 zł rocznie - za złotówkę dziennie młodzi ludzie mają możliwość kształtowania swojej przyszłości w zawodzie programisty.

Wszystko za pomocą platformy do nauki kodowania w językach Java i C++, gdzie poprzez grywalizację, wyzwania programistyczne, quizy czy rankingi zyskują coraz więcej umiejętności, nie tracąc jednocześnie motywacji do dalszej nauki.

Bezpłatne możliwości dla100 szkół i 2500 uczniów

Około 100 szkół z całej Polski i ok. 2500 nowych ligowiczów otrzyma taką możliwość bezpłatnie. To doskonała okazja nie tylko dla uczniów, którzy zaczynają swoją przygodę z kodowaniem, ale również dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w starciu z ambitnymi wyzwaniami.

Aby uzyskać licencję, szkoły będą musiały zgłosić chęć dołączenia do akcji za pośrednictwem specjalnego formularza. Kwestionariusz będzie dostępny na stronie www.godzinakodowania.org od dnia 13 grudnia do końca stycznia 2018. Całej akcji patronuje między innymi Ministerstwo Cyfryzacji. Organizatorów wspiera dodatkowo DELL EMC, firma z którą Liga Niezwykłych Umysłów realizuje projekt DELL EMC Challenger.

Godzina Kodowania

Jednym z największych wydarzeń związanych z programowaniem, które święci sukcesy zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jest właśnie tzw. Godzina Kodowania. Akcja startuje zwykle 9 grudnia, w dniu urodzin pionierki informatyki Grace Hopper, i trwa cały rok. Liga Niezwykłych Umysłów jest jej oficjalnym partnerem, co oznacza, że szykuje coś specjalnego dla rodzimych programistów - i nie tylko. By uczcić rozpoczęcie akcji, działająca dotychczas na terenie Dolnego Śląska Liga Niezwykłych Umysłów otworzy platformę dla całej Polski i podaruje licencję chętnym stu szkołom z mniejszych miejscowości w całym kraju.

Nagrody

Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings. Dla najlepszego uczestnika operator szykuje nagrodę w postaci stażu w swoim dziale IT. Młodzi adepci programowania związani z Ligą Niezwykłych Umysłów dostaną możliwość spotkania z przedstawicielami działu IT Mobile Vikings i zobaczenia, jak kodowanie wygląda w praktyce. Dodatkowo, pierwsze 150 osób, które rozwiąże wszystkie wyzwania Vikingów, otrzyma voucher na miesiąc darmowych rozmów i SMSów oraz 15GB w sieci Mobile Vikings.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Wśród partnerów inicjatywy znaleźli się także: Polska Agencja Prasowa, Politechnika Wrocławska, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, TOP 500 Innovators, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, DELL EMC, Centrum Usług Informatycznych i Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl