wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Okulary wrocławskiej firmy Gepetto źródło: Gepetto
Okulary wrocławskiej firmy Gepetto

Zegarek z orzecha, oprawki okularów z palisandru i telefon w cocobolo – to już jest. Teraz wrocławska firma Gepetto, jako pierwsza w Europie, zaczęła łączyć w okularach drewno z masa perłową i kamieniem. Nasz laureat rankingu „30 Kreatywnych Wrocławia 2016” zaskakuje nowymi pomysłami.

Reklama

Agnieszka Prask i Mateusz Toporowicz założyciele firmy Gepetto lubią nowości. Od 2013 r. robią we Wrocławiu okulary z drewna. Na początku roku wypuścili na rynek drewniane zegarki z orzecha amerykańskiego i mechanizmem szwajcarskiej firmy Ronda. W ofercie mają także drewniane obudowy na telefony. Właśnie poinformowali, że jako pierwsi w Europie zaczęli wykorzystywać w robionych przez siebie drewnianych oprawkach do okularów masę perłową.

– Klientki oszalały na punkcie oprawek z masy perłowej, są bardzo kobiece, wyglądają jak prawdziwa biżuteria, no i są niepowtarzalne. Zaczęliśmy od jednego modelu, ale pracujemy już nad kolejnymi – mówi Mateusz Toporowicz i dodaje, że masa perłowa jest na równi z diamentami, najbardziej cenionym materiałem w jubilerstwie. Proces powstawania pereł, zwanych także "morskimi brylantami" wynosi nawet kilka lat.

Okulary z masą perłową, kamieniem, tytanem i acetatem

źródło: Gepetto

Masa perłowa w oprawkach Gepetto to nie koniec nowości. Wrocławska firma zaczęła także w okularach łączyć drewno z kamieniem, tytanem i acetatem – to materiał pochodzenia naturalnego, składającego się w 75% z bawełny.

– Oprawki okularów z kamieniem nie są ciężkie. Z kamienia jest fornir tylko na wierzchniej warstwie. Reszta jest z drewna, więc są lekkie jak inne oprawki wykonane w technologii warstwowej – tłumaczy Agnieszka Prask.

W najbliższym czasie wrocławski Gepetto wprowadzi także do oferty okulary do komputera dla osób bez wady wzroku, które można dostać za darmo, ubiegając się o zwrot kosztów u swojego pracodawcy.

– Będą w nich zaaplikowane specjalnie szkła, które blokują szkodliwe promieniowanie ekranów LCD/LED. Wprowadzamy ten produkt, ponieważ sami spędzając w pracy dużo czasu przed komputerem, przetestowaliśmy soczewki, i zachwyceni efektem postanowiliśmy zaoferować produkty naszym klientom. Stale rozwijamy też nowe produkty, nie zapominając o nowych wzorach zegarków – dodaje Mateusz Toporowicz.

Wrocławianie chcą robić także okulary w druku 3D. Prezentowali je we wrześniu na ŁÓDŹ DESIGNE. W październiku Gepetto otworzył swoje nowe stoisko w galerii handlowej Wroclavia.

30 Kreatywnych Wrocławia

Agnieszka Prask i Mateusz Toporowicz, fot. Janusz Krzeszowski

Agnieszka Prask i Mateusz Toporowicz są jednymi z laureatów rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia 2016” – w którym przedstawiamy wrocławian, pokazujemy, co wyjątkowego robią i do czego dążą. Pytamy ich także o ich przepis na sukces i o rolę Wrocławia w ich życiu.

Więcej o Agnieszce i Mateuszu – absolwentach wrocławskich uczelni AWF i ASP, i ich pomyśle ma biznes – czytaj – Gepetto z Wrocławia struga drewniane okulary.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl