wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
wroclaw.pl

Do końca roku będą trzy niedziele handlowe: 6, 13 i 20 grudnia. Od soboty, 28 listopada, czynne są galerie handlowe. Część sklepów zostaje otwartych, ale niektóre punkty i usługi nadal będą niedostępne. Placówki działać mają w ścisłym reżimie sanitarnym.

Reklama

Od soboty, 28 listopada, można zrobić zakupy w galeriach i parkach handlowych. Otwarte są m.in. sklepy z ubraniami, meblowe, sportowe, ze sprzętem AGD i RTV. W galeriach można skorzystać także z punktów usługowych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

W galeriach i poza nimi zamknięte pozostają kina, siłownie, kluby fitness, aquaparki oraz parki rozrywki. Nieczynne są także restauracje.

W sklepach reżim sanitarny

W sklepach może przebywać ograniczona liczba klientów – na osobę musi przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych. Należy zasłaniać usta i nos oraz zalecana jest dezynfekcji rąk lub używanie rękawiczek ochronnych.

W parkach handlowych są przestrzegane godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 12:00.

Niedziele handlowe

Do końca roku będą trzy niedziele handlowe: 6, 13 i 20 grudnia.

Końcówka roku to najwyższe obroty w handlu

Polska Rada Centrów Handlowych informuje, że IV kwartał dla branży galerii handlowych jest najważniejszy – stanowi ponad 30 proc. całorocznych obrotów. Najwyższe zyski corocznie sektor notuje w grudniu – obroty w tym miesiącu wobec średniej miesięcznej od stycznia do listopada są o ponad 50 proc. wyższe.

Czytaj więcej o wprowadzonych przez rząd od 28 listopada br. zmianach w obostrzeniach w związku z koronawirusem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl