wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Od początku marca w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej przedsiębiorcy mogą składać wnioski na dofinansowanie opracowania strategii biznesu oraz planów rozwoju eksportu. Do podziału jest ponad 2,3 mln zł.

Reklama

Konkurs jest kierowany do przedsiębiorstw z sektora MSP, a więc mikro, małych i średnich firm oraz lokalnych grup działania. Można otrzymać dofinansowanie na przygotowanie długoterminowej strategii biznesowej lub planu rozwoju eksportu.

W puli jest ponad 2,3 mln zł na dofinansowanie takich projektów. Nabór wniosków konkursowych trwa do 4 kwietnia 2017 r. do godziny 15.00.

Ile wyniosą dotacje?

Można aplikować o pieniądze na usługę sporządzenia długoterminowej strategii biznesowej, do 50 tys. zł oraz planu rozwoju eksportu, do 20 tys. zł. W obu przypadkach maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych podlega dofinansowaniu. Wszystkie projekty składane w ramach konkursu objęte będą pomocą de minimis.

Na co można przeznaczyć dotację?

Dofinansowanie jest przeznaczone dla firm, które chcą planować swój rozwój, wdrażać nowe pomysły i poprzez swoje działania odróżnić się od konkurencji. Dzięki dotacjom unijnym firmy mogą przygotować się do wyjścia ze swoimi produktami lub usługami za granicę, otrzymać wsparcie na kompletne przygotowanie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie, na które bez dotacji unijnych w wielu przypadkach nie byłoby ich stać.

W ramach konkursu refundacji będą podlegać koszty poniesione na opracowanie planu rozwoju eksportu lub długoterminowej strategii jako wyniku usługi doradczej.

Gdzie po informacje?

Szczegółowe informacje dot. organizowanych przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą konkursów znajdują się na stronie internetowej www.dip.dolnyslask.pl  

Kiedy i gdzie trzeba złożyć wniosek?

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie wniosku konkursowego wraz z wymaganymi załącznikami i oświadczeniami w formie papierowej i elektronicznej.

Termin składania wniosków o dofinansowanie od 1 marca do 4 kwietnia 2017 . Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem  aplikacji - generator wniosków i przesyła do DIP Papierową wersje wniosku należy dostarczyć do  Dolnośląskiej  Instytucji Pośredniczącej, Wrocław, ul. Strzegomska 2-4.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl