wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prowadzisz startup? Pokaż, jak wygląda Twoja rzeczywistość!
Prowadzisz startup? Pokaż, jak wygląda Twoja rzeczywistość!

Analiza wpływu COVID-19 na rynek startupów oraz ich codziennej działalności to cel ankiety przeprowadzanej przez Fundację Startup Poland. Warto wziąć w niej udział, również aby pokazać, jak ważnym ośrodkiem startupowym jest Wrocław.

Reklama

Fundacja Startup Poland, będąc głosem ekosystemu startupowego w Polsce, prowadzi obecnie intensywne działania w zakresie analizy wpływu COVID-19 na rynek startupów oraz monitoruje konsekwencje, jakie pandemia wywiera na politykę i działania społeczne. Dlatego też po raz kolejny przeprowadza ankietę wśród właścicieli startupów, aby zbadać ich obecną rzeczywistość biznesową.

– Na podstawie uzyskanych odpowiedzi możemy podjąć właściwie działania i przedstawić potrzeby młodych firm technologicznych decydentom – twierdzi Tomasz Snażyk, prezes zarządu Startup Poland. – Dlatego tak istotny jest udział w badaniu jak największej liczby startupów. Każda opinia jest ogromnie ważna. Im jest nas więcej, tym jesteśmy bardziej słyszalni. Wypełnienie ankiety nie zajmie więcej niż 10 minut, a może naprawdę wiele zmienić, a badanie trwa tylko do 4 października 2020.

Zbadają kondycję rynku po pandemii

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian na rynkach światowych. Jedni znacząco odczuli spowolnienie gospodarki, drudzy podwoili lub potroili sprzedaż swoich usług czy produktów.

– Dlatego zależy nam, aby polskie startupy podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami – twierdzi Tomasz Snażyk. – Pozwoli to nie tylko uzyskać pełen obraz polskiego ekosystetmu startupowego, ale również stworzyć agendę działań public policy na najbliższe miesiące.

Potrzebne lepsze prawo

Według przedstawicieli Startup Poland, twarde dane pozwalają walczyć o lepsze prawo. Stanowią punkt odniesienia dla tych, którzy tworzą projekty ustaw lub programów finansowania innowacji.

Coroczny raport Startup Poland trafia na biurka decydentów wszystkich szczebli, w tym Prezydenta RP i prezesa Rady Ministrów, ministra finansów i ministra rozwoju. Dlatego też organizatorzy przedsięwzięcia przekonują, że warto, aby rządzący poznali również opinie właścicieli startupów, którzy dzięki temu mogą mieć wpływu na otoczenie prawne w kraju. Ich doświadczenie daje narzędzia do tworzenia lepszego prawa, sprzyjającego funkcjonowaniu takich firm.

Aby duży zrozumiał mniejszego

– Korporacje mają pieniądze, struktury i rynek, a właściciele startupów mają produkt, który często mógłby szybko się rozwinąć dzięki ich pomocy – mówi Tomasz Snażyk. – Niestety rozumowanie startupów biznesowych i gigantów ekonomicznych to często dwa różne światy. Tymczasem co roku nasz raport trafia do menedżerów innowacji w największych korporacjach działających na polskim rynku. Nie tylko stymuluje ich zainteresowanie inwestycjami w technologie, ale też wskazuje, jak powinna wyglądać współpraca korporacji z innowatorami.

Weź udział w ankiecie! To tylko 10 minut!

Ankieta „Polskie Startupy” jest przeprowadzana już po raz szósty. Jej wyniki pozwolą na stworzenie Raportu Startup Poland, który trafi do wielu instytucji w kraju i za granicą, przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy oraz inwestorów z Polski, Europy i całego świata.

Jest więc doskonałą okazją na pokazanie Wrocławia jako ważnego ośrodka startupowego. Ubiegłoroczne badanie pokazało, że stolica Dolnego Śląska jest miastem, w którym działa najwięcej startupów w stosunku do liczby jego mieszkańców. 

– Ten rok przyniósł wiele nowych wyzwań dla biznesu. Zależy nam na tym, aby poznać głos młodych spółek technologicznych, dlatego zachęcamy wszystkie startupy do udziału w badaniu – raport, który powstanie na jego postawie, da nam wskazówki do podejmowania kolejnych działań wspierających ekosystem innowacji w naszym mieście – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ankieta dostępna jest pod linkiem. Więcej na temat samego badania przeczytasz pod linkiem.

Głównymi partnerami raportu są Orlen, Google oraz PFR Ventures.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl