wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fresenius Kabi Polska pomaga wrocławskim placówkom medycznym
Fresenius Kabi Polska pomaga wrocławskim placówkom medycznym Źródło: Fresenius Kabi Polska

Zestawy do ochrony osobistej dla personelu trafiły do IV Wojewódzkiego Szpitalu Wojskowego we Wrocławiu oraz do Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Trzebnicy. W ten sposób firma Fresenius Kabi Polska, która we Wrocławiu ma Centrum Usług Wspólnych wspiera polski personel medyczny w związku z epidemią COVID-19.

Reklama

Firma Fresenius Kabi Polska wspiera polski personel medyczny, przekazując, 840 certyfikowanych zestawów składających się z 2440 opakowań sprzętu. W zestawach są: przyłbice, rękawiczki oraz maseczki filtrujące typu ffp2.

Taka pomoc trafiła do IV Wojewódzkiego Szpitalu Wojskowego we Wrocławiu oraz do Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Trzebnicy. W kraju pomoc otrzymają 22 oddziały szpitalne i 10 zakładów opiekuńczo-leczniczych.

To już kolejna transza pomocy od firmy. W kwietniu Fresenius Kabi ze względu na prośby największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym przekazało ponad 750 kompletów odzieży ochronnej do poradni domowego leczenia żywieniowego w całej Polsce. Wartość przekazywanego sprzętu wyniosła wtedy ponad 100 tysięcy złotych.

– Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego decyzja o ponownym przekazaniu kolejnej puli pieniędzy na wyczekiwany przez personel medyczny sprzęt ochrony indywidualnej była dla nas oczywista. Epidemia ciągle trwa i cieszymy się możemy w taki sposób wyrazić wdzięczność wobec lekarzy, ratowników medycznych, czy pielęgniarek  – podkreśla Maciej Chmielowski, dyrektor generalny Fresenius Kabi Polska.

W Polsce zatrudniają 4 tys. pracowników

Fresenius Kabi Polska od lat dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej. Koncern zatrudnia ponad 40 tys. pracowników na całym świecie, z czego w Polsce blisko 4 tys. osób.

Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat i systematycznie rozwija swoją działalność w obszarze ochrony zdrowia. Wśród inwestycji w Polsce posiada Wytwórnię Płynów Infuzyjnych w Kutnie, zakład produkcyjny wyrobów medycznych jednorazowego użytku „Clinico” w Błoniu pod Wrocławiem i Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl