wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jak firmy wspierają walkę z koronawirusem we Wrocławiu
Jak firmy wspierają walkę z koronawirusem we Wrocławiu

Wsparcie w walce z koronawirusem jest obecnie bardzo ważne. Z pomocą przychodzi wiele firm – od tych małych, kilkuosobowych po gigantów, których marka jest rozpoznawalna w całym kraju.

Reklama

Wspierają służbę zdrowia finansowo, zapewniają transport, dbają o to, aby nikt nie chodził głodny. Tak właśnie wyglądają działania firm w walce z koronawirusem. 

Skalnik

Skalnik.pl przygotował akcję #DANIEDLAMEDYKA. Pracownicy wrocławskiego sklepu górskiego Skalnik wymyślili ją, aby wspierać medyków w tym trudnym czasie. Akcja polega na możliwości kupna dania liofilizowanego (to pełnowartościowe posiłki używane przez himalaistów czy żeglarzy), które można przygotować w kilka minut, zalewając tylko wodą. Dla medyków zebrali już 381 takich posiłków.

LG Electronics

LG Electronics przekaże 20 pralek i 20 lodówek do 8 wrocławskich szpitali. Łączna wartość sprzętu to około 100 tys. złotych. Szpitale zgłosiły zapotrzebowanie na 17 pralek. 3 pozostałe pralki trafią do NGO-sów, które pomagają mieszkańcom w trakcie epidemii należą do nich m.in.: Fundacja Opieka i Troska, Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Zdrowia "Curatus", Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji ART. 

Grupa IMPEL

Grupa Impel wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu przy Koszarowej. Zapewniają pomoc finansową na zakup środków ochrony osobistej, maseczki chirurgiczne. Dodatkowo od 30 marca przez miesiąc pracownicy spółki Impel Catering przygotowują bezpłatnie posiłki dla 60 ratowników medycznych pracujących w szpitalu ul. Koszarowej.

Selena

Pomagają walczyć z wirusem. Zgodnie z wytycznymi WHO zespół Seleny przygotował recepturę żelu do dezynfekcji TYTAN HEALTH. Pierwsza partia — aż 10 000 sztuk — została bezpłatnie przekazana placówkom medycznym na Dolnym Śląsku. Adres kontaktowy dla placówek z Dolnego Śląska to [email protected]. Z każdym tygodniem zwiększają się możliwości produkcji, aby dostarczyć żel do standardowych kanałów dystrybucji.

Tauron

W akcję pomocy polskiej służbie zdrowia włączył się TAURON, który przekazał 1,5 mln złotych na zakup sprzętu i  środków  niezbędnych szpitalom i ośrodkom medycznym do walki z koronawirusem. Zarząd Grupy wprowadził również szereg działań prewencyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i ciepła. Pomoc została zaoferowana placówkom z województw śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. 

Wrocławski Park Technologiczny i Techland

Wrocławski Park Technologiczny i Techland, przekazały dzieciom komputery, które pomogą w nauce.

IKEA 

Do akcji wsparcia medyków dołączyła IKEA, która może przygotowywać do 1000 posiłków dziennie, czyli około 100 w każdej lokalizacji, w zależności od zgłoszonych potrzeb z poszczególnych instytucji.

Firma przekazuje również woreczki strunowe do przechowywania i mrożenia żywności, które okazały się dobrym rozwiązaniem do szczelnego pakowania maseczek i zestawów ochronnych oraz do zabezpieczania próbek z wymazami przy ich wysyłce do laboratoriów. Szpitale otrzymały kosze do segregacji odpadów, których brakuje ze względu na powszechne wykorzystywanie jednorazowych zabezpieczeń.

IKEA, w celu wspierania miejsc przeznaczonych dla chorych oraz osób przebywających w kwarantannie, ofiarowała również meble. Materace, koce i pościel zostały także przekazane lekarzom, którzy po wielogodzinnych dyżurach niejednokrotnie muszą odpoczywać i nocować w szpitalu. Darowizny rzeczowe otrzymał już Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

FREE NOW #TaxidlaZdrowia

"Wy nas ratujecie - my Was wozimy!" głosi hasło przewodnie FREE NOW. Dla pracowników ochrony zdrowia przygotowali w aplikacji bezpłatną usługę "Dla zdrowia", by wyrazić wdzięczność za codzienne poświęcenie. Mogą z niej skorzystać na dojazdy do pracy lub domu po całym dniu, a pewnie i nocy troski, cierpliwości dla ratowania życia! Jeśli jesteś pracownikiem szpitala lub laboratorium we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz w Trójmieście.

PZU

PZU ma przekazać dwieście samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

CCC

Przedsiębiorstwo CCC Shoes&Bags wspomoże Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu przy ul. Koszarowej. Ze sprzedaży każdej pary butów marki Lasocki przekaże po 10 zł. Obecnie trwają obliczenia, ile środków zostanie przesłanych na wsparcie szpitala. CCC planuje kolejne akcje, które mają na celu walkę z koronawirusem. 

Dodatkowo zakład produkcyjny CCC w Polkowicach rozpoczął produkcję jednorazowych ochraniaczy na buty przeznaczonych dla personelu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu (woj. dolnośląskie), jednego z 19 szpitali w Polsce zgłoszonego do walki z koronawirusem. Ochraniacze mają pomóc w utrzymaniu czystości i przeciwdziałaniu w roznoszeniu drobnoustrojów na butach. Szwalnia i pracownicy zakładu wyprodukują łącznie 5 000 sztuk ochraniaczy, po około 1 000 sztuk dziennie.Opracowane przez CCC, po konsultacjach ze szpitalem, ochraniacze na buty mają niestandardowe wymiary -  są wyższe niż standardowe - by lepiej chronić służby medyczne przed zarażeniem, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitala.

Dolnośląska spółka AB

Największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, wspiera walkę z epidemią koronawirusa. W odpowiedzi na zgłaszane przez lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu pilne potrzeby Grupa AB przekazała sprzęt elektroniczny – laptopy Lenovo i smartfony Motorola. Spółka AB kupuje również wodę w butelkach 500 ml.

- Nie mamy, niestety, w magazynie sprzętu medycznego, ale lekarzom - będącym na pierwszej linii - brakuje komputerów do pracy, a pacjenci leczeni w pełnej izolacji nie mają innej możliwości kontaktu z bliskimi niż zdalna – starsze osoby nie posiadają przy tym często własnych urządzeń – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Grupa AB apeluje do przedsiębiorców

- Apelujemy tym samym do innych odpowiedzialnych przedsiębiorców, aby włączyli się we wspieranie walki z koronawirusem. Nawet w sytuacji, gdy nie posiadają na stanie maseczek, kombinezonów, czy rękawiczek. Potrzeby są szerokie, a najgorsze dopiero nadejdzie. Nasze doświadczenia z walki o wały na Odrze pokazują, że my, wrocławianie, Polacy, potrafimy razem zdziałać cuda i dokonać wielkich rzeczy – dodaje Prezes AB S.A.

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza

Maseczki ochronne są niezbędne w pracy lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. Jest na nie obecnie ogromne zapotrzebowanie. Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, wychodzi naprzeciw i uszyje na własny koszt 3000 sztuk maseczek ochronnych dla personelu medycznego wrocławskiej służby zdrowia. Tego zadania podjął się Cech Rzemiosł Odzieżowo–Włókienniczych.

Spółdzielnia PANATO

PANATO wspiera szpitale i jednostki medyczne. Zajęli się produkcją maseczek i fartuchów medycznych. Jednak teraz sami proszą o wsparcie – potrzebują materiałów, aby móc realizować swój plan pomocy.

Pasibus

Wrocławski Pasibus, mimo konieczności zamknięcia swoich restauracji, nie zatrzymuje się i pomaga. Załoga restauracji odwiedziła SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu i przekazała załodze całą paletę jednorazowych rękawiczek, niezbędnych do wykonywania rutynowych działań. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez Pasibusa był MONAR pod Wrocławiem.

Krowarzywa

To kolejne miejsce, które nakarmi medyków. Przygotowano tu specjalne kupony na zamówienie o wartości 50 zł. Za przesłane zdjęcie identyfikatora, selfie w odzieży medycznej lub zdjęcia z dyżuru zostanie odesłany unikalny kod, do wykorzystania na stronie krowarzywa.pl.

MangoMama

Służbę zdrowia wspiera również Mango Mama. Personel medyczny może skontaktować się z tą restauracją, a oni zapewniają, że będą wspierać i nakarmią do syta.

Clarena

Firma z branży kosmetycznej przekazała zapas maseczek i rękawiczek do Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu. Ofiarowanych zostało 5000 maseczek higienicznych i 100 000 rękawiczek jednorazowych. 

Os-Car Detailing Studio Wrocław

Os-Car Detailing Studio Wrocław również postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do walki z koronawirusem. Lekarze i pielęgniarki oraz pozostałe osoby pracujące w sektorze medycznym mogą za darmo zdezynfekować swoje auta. Os-Car w ten sposób chce zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.Ozon posiada silne właściwości utleniające i dezynfekujące i właśnie dlatego jest powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii, wirusów, grzybic i innych drobnoustrojów.

Kaizen Rent

Swoje wsparcie oferuje ogólnopolska wypożyczalnia samochodów, która należy do grupy Toyota Dobrygowski. Chcą pomóc w walce z epidemią, wesprzeć przede wszystkim tych na pierwszej linii, oddając do dyspozycji w całym kraju 100 samochodów osobowych, którymi np. pielęgniarki, ratownicy i lekarze będą mogli dojeżdżać do pracy lub pacjentów.

W tej trudnej i wyjątkowej sytuacji, zaczynamy zauważać jak ważne jest wsparcie innych. Pomagają osoby prywatne i przedsiębiorcy. Cel jest jeden – pokonać wirusa i wspierać tych, którzy walczą z nim na pierwszej linii frontu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl