wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Firma z Korei Południowej wybrała Wrocław
Firma z Korei Południowej wybrała Wrocław Panattoni

Jinsung, koreańska firma specjalizująca się m.in. w systemach klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania inwestuje we Wrocławiu.

Koreańska firma Jinsung wynajęła ponad 10 300 mkw. powierzchni w kompleksie Panattoni Park Wrocław XI. W procesie negocjowania warunków umowy najemcy doradzali eksperci JLL.

Jinsung specjalizuje się w inżynierii sanitarnej przeznaczonej dla dużych obiektów komercyjnych oraz publicznych. Koreańska marka od czerwca 2019 roku działa w sektorze budowlanym na terenie Polski.

Jinsung wybrał Wrocław

Young Shin Kim, prezes JINSUNG IND Poland, podkreśla, że nasz kraj jest dla nich ważnym miejscem na mapie zagranicznych inwestycji.

Z uwagi na bliskość strategicznych partnerów biznesowych i doskonałą lokalizację zdecydowaliśmy się na wynajęcie powierzchni magazynowej w parku logistycznym Panattioni Wrocław XI. Nie bez znaczenia były również wsparcie doradców JLL oraz elastyczne podejście dewelopera, dzięki czemu cały proces transakcyjny był sprawny. Planujemy dalszy rozwój firmy w Polsce oraz realizacje kolejnych inwestycji za granicą, dlatego magazyny i biuro w Nowej Wsi Wrocławskiej blisko autostrady A4 oraz jej węzła z autostradą A8 sprawiają, że jest to dla nas odpowiednia lokalizacja

Young Shin Kim, prezes JINSUNG IND Poland

Rynek magazynowy ma się dobrze

Przedstawiciele firmy doradczej JLL przytaczają dane z których wynika, że polski rynek magazynowy jako jedyny w Europie notował w pierwszej połowie 2020 roku wzrosty mimo pandemii.

Swoją pozycję umacnia też Dolny Śląsk. Wrocław jest czwartym rynkiem pod względem podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Dotychczas zrealizowane tutaj inwestycje oferują już prawie 2,6 mln mkw.

Konrad Lewiński, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL uważa, że na atrakcyjność inwestycyjną Wrocławia i jego okolic składa się wiele czynników, w tym między innymi położenie i znakomicie rozbudowana infrastruktura drogowa oraz wykwalifikowana kadra pracownicza.

To dobre miejsce dla rozwoju rodzimych biznesów oraz międzynarodowych marek, również spoza Europy. Firma Jinsung doceniła Panattoni Park Wrocław XI ze względu na lokalizację. Jednak w tym przypadku istotny był również czas i sprawne przeprowadzenie negocjacji. Powierzchnia magazynowa była dostępna od ręki, a dedykowane biuro zostało przygotowane przez dewelopera w krótkim terminie. Dzięki temu cały proces umowy najmu mogliśmy sfinalizować w ciągu miesiąca. Świadczy to o bardzo dobrym rozeznaniu potrzeb najemcy oraz efektywnej współpracy każdej ze stron. Inwestycja koreańskiego producenta i wykonawcy w branży budowlanej zasili lokalny rynek nowymi miejscami pracy i wzbogaci krajobraz inwestycyjny Wrocławia

wylicza Konrad Lewiński

Panattoni Park Wrocław

Panattoni Park Wrocław XI to dwie nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 100 000 mkw. zlokalizowane przy ul. Relaksowej w Nowej Wsi Wrocławskiej tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Projekt architektoniczny parku może być elastycznie dostosowany do oczekiwań klientów zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych.

O JLL

JLL (NYSE: JLL) to firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 18 mld USD zatrudniającą ponad 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl