wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowość dla przedsiębiorców. Usługa Firma w mObywatelu 2.0

Dzięki usłudze Firma masz dostęp do danych swojej jednoosobowej działalności gospodarczej. Możesz je wygodnie kopiować i udostępniać w wybrany przez siebie sposób. Dzięki usłudze pobierzesz też zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na swój telefon.

Firma w mObywatelu

– Do aplikacji mObywatel 2.0 dodajemy usługę Firma, która usprawnia prowadzenie firmowych formalności. Wdrażamy ją stopniowo – pierwszym użytkownikom mObywatela 2.0 Firmę zaoferujemy w środę 22 maja, a dla wszystkich będzie dostępna 27 maja br. – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Dane firmy i zaświadczenie o wpisie do CEIDG. Firma w mObywatelu

Do częstych czynności przy prowadzeniu firmy należy przekazywanie danych do faktury – ich kompletu lub wybranych informacji, jak np. NIP czy REGON. Teraz w usłudze Firma w mObywatelu 2.0 widzicie dane swojej działalności i możecie je łatwo skopiować. 

Potem wystarczy wysłać je wybranym kanałem, np. przez SMS, komunikator albo e-mail. Kontrahent lub inna osoba dostanie dane do faktury w jednej chwili. 

Innym udogodnieniem, które wprowadza usługa Firma, jest możliwość pobrania zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na swój telefon.

Dokument w formacie PDF możecie następnie przesłać dalej wybraną metodą lub okazać np. w urzędzie czy podczas załatwiania innych formalności.

Firma w mObywatelu. Status działalności gospodarczej w aplikacji

Dodatkowo usługa Firma pokazuje aktualny status działalności gospodarczej. Ponieważ łączy się z bazą CEIDG przy każdym uruchomieniu, w aplikacji widzicie dokładnie takie dane, jakie są wpisane w rejestrze.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna, kiedy rejestrujecie firmę, zawieszacie ją albo wznawiacie działalność po przerwie. W usłudze zobaczycie jeden z trzech statusów działalności gospodarczej:

  • Oczekująca na rozpoczęcie – kiedy jesteście w trakcie zakładania działalności gospodarczej, zobaczycie ten status wraz z datą zgłoszonego rozpoczęcia prowadzenia firmy.
  • Aktywna – widzicie ją, kiedy prowadzicie działalność
  • Zawieszona – obok tego statusu widzicie datę ostatniego zawieszenia firmy. Jeśli jesteście w trakcie wznawiania działalności, pojawi się osobne powiadomienie pokazujące datę jej zgłoszonego wznowienia.

Jeśli zobaczycie błąd w danych, możecie łatwo poprawić je, korzystając z usługi online – Zmiana danych w CEIDG, na stronie Biznes.gov.pl. Pod tym samym adresem zarejestrujecie działalność gospodarczą. 

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl