wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Etteplan inwestuje i rozwija się we Wrocławiu
Inżynierowie firmy Etteplan w oddziale we Wrocławiu będą współpracować z koncernem Valmet źródło: inwestor
Inżynierowie firmy Etteplan w oddziale we Wrocławiu będą współpracować z koncernem Valmet

Potrafią zaprojektować fabrykę, maszynę, produkty, a nawet usługę – teraz inżynierowie firmy Etteplan w oddziale we Wrocławiu będą współpracować z koncernem Valmet, światowym liderem w dziedzinie przemysłu papierniczego. W sierpniu fiński koncern Etteplan przedstawił swoje plany rozwojowe.

Reklama

Fińska spółka Etteplan poinformowała, że w Polsce będzie współpracować z koncernem Valmet, światowym liderem w przemyśle papierniczym. Zgodnie z umową, Etteplan zorganizuje we Wrocławiu zespół inżynierów, który będzie dla Valmet zajmować się m.in. kompleksowym projektowaniem oraz usprawnianiem maszyn papierniczych.

– Utworzenie we Wrocławiu jednostki koncentrującej się na usługach inżynieryjnych jest kontynuacją naszej ekspansji na polskim rynku. Umowa z firmą Valmet jest dla nas ważna, ponieważ wyznacza początek naszej oferty usług inżynieryjnych w Polsce – mówi Riku Riikonen starszy wiceprezes, odpowiedzialny za usługi inżynieryjne, z firmy Etteplan.

Wrocławski odział Etteplan jest w Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej, źródło: Etteplan

– Polska oraz kraje sąsiadujące są ważnymi rynkami, szczególnie dla działalności usługowej Valmet. Europa Środkowa jest centralnym ośrodkiem produkcji dużej liczby maszyn papierniczych, które w niedalekiej przyszłości będą wymagały różnego rodzaju modernizacji. Wspaniale jest móc pracować z Etteplan również w tym obszarze geograficznym. Znają nasze maszyny i sposób ich działania, a nasza współpraca zawsze przebiegała sprawnie – mówi kierownik ds. inżynierii Anssi Tuuri w dziale SER MIL firmy Valmet w Gliwicach.

Etteplan ma swój odział we Wrocławiu od 2010 roku. Obecnie pracuje w nim 160 doświadczonych specjalistów i w związku z rozwojem poszukiwani są nowi pracownicy na stanowiska: C++ Designer, a także Senior Embedded Designer. Aktualne oferty na stronie etteplan.com w zakładce kariera. Od 2017 r. firma ma także odział w Poznaniu.

W Polsce Etteplan ma zarówno polskich, jak i międzynarodowych klientów, takich jak: ABB, Nokia, Viessmann i Diehl.

Etteplan zaprojektuje fabrykę, maszynę i usługę

Specjaliści Etteplan potrafią zaprojektować nową fabrykę, maszynę, produkty, a nawet usługę. Firma dostarcza usługi inżynieryjne, systemy wbudowane, usługi z zakresu Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) oraz rozwiązania w zakresie dokumentacji technicznej, na rzecz najlepszych w świecie przedsiębiorstw z takich branż jak m.in.: lotnictwo i obrona, przemysł energetyczny i energia odnawialna, przemysł leśny i papierniczy, medycyna, górnictwo, telekomunikacja oraz transport i motoryzacja.

źródło: Etteplan

Wyniki innowacyjnej inżynierii Etteplan można zobaczyć w licznych rozwiązaniach przemysłowych i produktach codziennego użytku, np.: inteligentne kosze na śmieci, sterowniki temperatury w mieszkaniu czy też ogromne dźwigi portowe.

Zaczynali 30 lat temu w Finlandii

W 1983 r. firmę Etteplan założyło czterech przedsiębiorców działających w branży inżynierii: Ensio Juotasniemi, Tero Elomaa, Tapani Mönkkönen oraz Esko Poltto. Pierwszy człon nazwy przedsiębiorstwa, tj. „Ette”, pochodzi od pierwszych liter imion założycieli. W ciągu 30 lat wyrośli z kilkuosobowej firmy, z małego miasteczka w południowej Finlandii, na światową firmę inżynieryjną.

Wrocławski odział Etteplan jest w Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej, źródło: Etteplan

– Przewidzieliśmy potrzeby klientów, będąc w branży pierwszą, skandynawską firmą, która otworzyła biuro w Chinach. Nasze usługi w dziedzinie projektowania technicznego poprawiają efektywność działania naszych klientów i konkurencyjność ich produktów – podkreślają przedstawiciele firmy.

Globalnie firma zatrudnia ponad 2800 specjalistów z całego świata. W 2017 r. obroty firmy Etteplan wyniosły 215 mln EUR. Przedsiębiorstwo działa w Finlandii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Polsce i Chinach. Firma Etteplan jest notowana na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu Nasdaq Helsinki Ltd, pod nazwą ETTE.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl