wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Pierwsze na świecie centrum szkoleniowe Infor Academy jest we Wrocławiu
Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur (w środku) podczas otwarcia nowego centrum Materiały Prasowe
Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur (w środku) podczas otwarcia nowego centrum

Każdy nowy pracownik, zatrudniany przez firmę Infor w Europie, przyjedzie na szkolenie do stolicy Dolnego Śląska. Infor, to światowy dostawca aplikacji biznesowych. Centrum odpowiada za szkolenia z zakresu najnowszych produktów i technologii, w które Infor zainwestował w ciągu ostatnich lat ponad 3 miliardy dolarów. Firma ma ponad 68 tys. klientów na całym świecie, m.in. koncerny z branży lotniczej, motoryzacyjnej i hotelarskiej.

Reklama

W kwietniu br. Infor – jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych działających w chmurze, uruchomił Europejskie Centrum Szkoleniowe — Infor Academy we Wrocławiu.

– Jesteśmy dumni z faktu, że właśnie Wrocław został wybrany na siedzibę Europejskiego Centrum Szkoleniowego – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence firmy Infor, działającego we Wrocławiu od 2016 roku. – To wyraz uznania dla dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu. O wyborze Wrocławia zadecydował fakt lokalizacji – w sercu Europy, z coraz lepszą siatką połączeń lotniczych, dobrą infrastrukturą hotelową, a także dostępem do świetnych ekspertów już pracujących w Infor we Wrocławiu – podkreśla Sawicki.

Z decyzją o wyborze zbiegło się ogłoszenie tytułu „Best European Destination 2018” dla Wrocławia .

źródło: Infor

Zainwestowali 3 mld dolarów

Firma informuje, że to pierwsza tego typu jej jednostka szkoleniowa na świecie. Centrum odpowiada za szkolenia pracowników i partnerów Infora z zakresu najnowszych produktów i technologii, w które firma zainwestował w ciągu ostatnich lat ponad 3 miliardy dolarów.

Skuteczne korzystanie z tych innowacji wymaga tego, by pracownicy i partnerzy firmy w całej Europie otrzymali pakiet najwyższej jakości szkoleń: to właśnie zadanie Europejskiego Centrum Szkoleniowego — Infor Academy.

– Infor intensywnie inwestuje i angażuje się w rozwijanie najnowszych technologii. Rozwiązania chmurowe oraz sztuczna inteligencja są już codziennością w biznesie. Tu, w Europejskim Centrum Szkoleniowym we Wrocławiu, wiedza dotycząca tych rozwiązań będzie gromadzona, rozwijana i przekazywana pracownikom i partnerom naszej firmy, a w kolejnych etapach – również studentom – dodaje Artur Sawicki.

Każdego roku Centrum będzie gościło tysiące pracowników sprzedaży i konsultantów wdrożeniowych. Każdy nowy pracownik i konsultant firmy Infor w Europie odwiedzi Wrocław by przejść obligatoryjne szkolenia.

- Z punktu widzenia firmy to strategiczna inwestycja, ale ważna jest także dla samego Wrocławia. Liczymy, że po pobycie w naszym mieście nowi pracownicy Infora staną się jego ambasadorami - mówi wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur podczas otwarcia nowego centrum.

Infor w Retro Office House

Europejskim Centrum Szkoleniowym będzie kierować Katarzyna Bagińska, która jest pracownikiem Center of Excellence firmy Infor we Wrocławiu od dwóch lat. Obie jednostki — Europejskie Centrum Szkoleniowe oraz Center of Excellence — zostały zlokalizowane w kompleksie biurowym Retro Office House przy ul. Piłsudksiego. Biuro jest ponad dwukrotnie większe niż dotychczasowe – i dziesięciokrotnie większe od pierwszej lokalizacji firmy we Wrocławiu. Łączna powierzchnia to blisko 6 tys. mkw.

Czytaj więcej: Amerykański Infor w centrum Wrocławia

Zwiększają zatrudnienie

Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence firmy Infor konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie.

Przez 3 lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Coraz częściej zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, np. big data, machine learning oraz usability.

Zespół liczy 330 pracowników. W br. firma planuje zatrudnienie kolejnych 70 osób, kierując ofertę zarówno do osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT, jak również pracowników z innego rodzaju kompetencjami, w tym ze znajomością języków obcych (nawet, jeżeli do tej pory nie miały nic wspólnego z branżą IT).

źródło: Infor

Co robi Infor?

Tworzą oprogramowanie dostępne w chmurze, obsługujące kompletny zakres procesów dla wybranych branż. Swoje rozwiązania projektuje tak, aby wspierać rozwój klientów na każdym etapie. Infor to 17 300 pracowników i ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach. Do klientów Infor należy m.in.:

 • 19 z największych 20 firm lotniczych
 • 9 z największych 10 firm nowych technologii
 • 18 z 25 największych amerykańskich sieci usług zdrowotnych
 • 18 z 20 największych miast w USA
 • 19 z największych 20 dostawców motoryzacyjnych
 • 17 z największych 20 dystrybutorów przemysłowych
 • 15 z największych 20 globalnych sieci detalicznych
 • 4 z największych 5 browarów
 • 17 z największych 20 banków
 • 9 z największych 10 globalnych sieci hotelowych
 • 8 z największych 10 globalnych marek dóbr luksusowych

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl