wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Energy Industry Mixer

400 spotkań z udziałem 60 firm i instytucji specjalizujących się w rozwiązaniach i technologiach z dziedziny szeroko rozumianej energetyki. To wszystko online, 8 czerwca 2021 r. w ramach Energy Industry Mixer 2021 we Wrocławiu. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, zarówno z firmami z Polski, jak i z zagranicy. W spotkaniu uczestniczyć będą firmy m.in. z branży AGD, automotive, mechanicznej oraz eksperci z zakresu automatyzacji i Przemysłu 4.0.

Energy Industry Mixer jest okazją do międzynarodowego networkingu opartego o formułę speed dating, czyli spersonalizowanych spotkań B2B. Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Bosetti Global Consulting z myślą o sektorze energetycznym odbędzie się 8 czerwca 2021 r. w formie digital edition. W spotkaniu uczestniczyć będą firmy m.in. z branży AGD, automotive, mechanicznej oraz eksperci z zakresu automatyzacji, robotyki, rozwiązań Przemysłu 4.0, technologii uzupełniających lub zastępujących tradycyjne źródła energii elektrycznej.

Organizator spotkania Bosetti Global Consulting uważa, że Energy Industry Mixer jest doskonałą okazją do budowania relacji, które pandemia znacznie utrudniła oraz pogłębienia wiedzy na temat możliwości, jakie oferuje rynek polski w kontekście redukcji kosztów energii energetycznej innowacyjnych rozwiązań, które wspierają te oszczędności. Współorganizatorami wydarzenia są: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i spółka Energemini Polska Sp. z o.o. Strategicznymi partnerami eventu są firmy: Comau S.p.A, Elettrotecnica ROLD S.r.l., Enerbrain s.r.l., Innpact sp. z o.o.

Duilio Amico, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci w dziale robotyki i automatyki, Comau podkreśla, że działają w branży motoryzacyjnej w Polsce od ponad 2 dekad, jako część Grupy Stellantis. Teraz zamierzają umacniać pozycję współpracując z włoskimi firmami, które tak jak oni działają w polskim przemyśle.

Ta edycja Energy Industry Mixer stanowi wyjątkową okazję dla firmy Comau, umożliwiającą jej skupienie się na potrzebach firm, które działają również poza branżą motoryzacyjną oraz podzielenie się rozwiązaniami przemysłowymi mającymi na celu zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji

Duilio Amico, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci w dziale robotyki i automatyki, Comau

Polska na drodze do zielonej rewolucji

Podczas Energy Industry Mixer uczestnicy porozmawiają na temat zagadnień takich jak: optymalizacja zużycia energii elektrycznej w procesach produkcyjnych; management energetyczny, zakup „zielonej” energii oraz planowanie oszczędności; systemy magazynowania energii elektrycznej. Jednymi z ekspertów, których będzie można wirtualnie spotkać są specjaliści włoskiej firmy Enerbrain.

Polska jest dla nas rynkiem strategiczny, i dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Energemini, współorganizatorem wydarzenia Energy Industry Mixer, aby wspierać polskich klientów i firmy w redukcji emisji CO2, minimalizacji kosztów i zużycia energii, zgodnie ze strategicznymi celami Polski i Europy. Wspieramy zakłady przemysłowe, centra handlowe, lotniska, szpitale i wiele innych typów budynków, a okres zwrotu całej inwestycji wynosi niecałe 3 lata, co powoduje, że oszczędzanie energii jest atrakcyjne dla każdej lokalnej firmy

Filippo Ferraris, International Sales Director Enerbrain Srl

Energy Industry Mixer. Formuła wydarzenia

Podczas Energy Industry Mixer uczestniczy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań:

  • B2B wieloosobowe w pokojach rotacyjnych, aby przedstawiciele wszystkich firm mieli czas i możliwość wzajemnego zapoznania się. Tutaj będzie można porozmawiać z przedstawicielami firm przemysłowych, ekspertami w zakresu automatyzacji i Przemysłu 4.0, ekspertami energetycznymi i instytucjami branżowymi.
  • Spotkania dwustronne 1to1, podczas których reprezentanci firm przemysłowych będą mogli już w sposób dedykowany spotkać się z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią Energy Industry Mixer, przedstawiając im swoje indywidualne potrzeby.

Dodatkowo, wiedzę ekspercką dostarczą zaplanowane webinaria. Uczestnicy będą mogli wybrać udział w 3 typach spotkań focusowych: efektywność energetyczna; pomoc publiczna dla firm inwestujących w energię odnawialną; automatyzacja i przemysł 4.0 – praktyczne aspekty dla przemysłu w Polsce.

Energy Industry Mixer. Innowacyjne rozwiązania – oszczędność energii

Na Energy Industry Mixer 2021 wiele będzie się mówić o innowacyjność rozwiązań oferowanych w segmencie automatyzacji mającej na celu oszczędność energii. Taką technologię przedstawi jeden z partnerów wydarzenia, firma Elettrotecnica Rold Srl.

SmartFab to platforma Industrial IoT, która pozwala monitorować produkcję i dzięki której zakłady/linie produkcyjne stają się bardziej inteligentne. W szczególności możliwa jest integracja z systemami ERP i MES, a także digitalizacja wszystkich typów maszyn w różnych okresach ich eksploatacji dzięki wysokiemu poziomowi interoperacyjności. Wreszcie, platforma SmartFab wyposażona jest również w moduły do monitorowania zużycia energii i konserwacji urządzeń produkcyjnych stając się tym samym idealnym rozwiązaniem dla firm zainteresowanych wdrożeniem fabrycznego digital twin (cyfrowego bliźniaka)

Luca Cremona, Head of Industrial w firmie ROLD

Energy Industry Mixer łączą biznes, edukację i administrację

W ostatniej edycji Energy Industry Mixer w 300 spotkaniach wzięło udział ponad 130 firm i instytucji polskich oraz zagranicznych. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele sektora publicznego, organizacji branżowych, uczelni wyższych, a biznes reprezentowali tacy gracze jak m.in. Tauron Polska Energia, AB Cogeneration World, ABB Poland, Energoprojekt-Katowice, EDF Fenice, Fata EPC, Impresa Pizzarotti &C., Comatec Poland, Nexus Nowe Technologie.

Program Europejski Zielony Ład, w którym uczestniczy Polska ma szczególne znaczenie w procesie rewolucyjnej zmiany, jaka musi się dokonać w polskim systemie energetycznym. Wdrażany program w całej Europie będzie miał olbrzymi wpływ na sposób korzystania z energii elektrycznej w przedsiębiorstwach, które muszą dokonać znacznych zmian w przyjętej strategii energetycznej. Jestem przekonany, że udział w konferencji Industry Energy Mixer pozwoli firmom nawiązać kontakty z liderami rynku energetycznego, które pomogą przedsiębiorstwom dobrze przygotować się do tych rewolucyjnych zmian

Bogdan Plata, prezes zarządu Innpact Sp. z o.o.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl