wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
uczestnicy spotkania źródło: organizatorzy
uczestnicy spotkania

O wyzwaniach stojących przed polską energetyką, jej wpływie na konkurencyjność przemysłu oraz o bezpieczeństwie energetycznym Polski dyskutowali praktycy i eksperci podczas konferencji Energetykon 2016 „Energia-Klimat-Gospodarka-Społeczeństwo”. Podczas spotkania wręczono prestiżowe Laury Białego Tygrysa.

Reklama

IX już edycja Energetykonu, największego spotkania branży energetycznej w Polsce, odbyła się 21 października – po raz pierwszy w historii, we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli naukowcy zajmujący się energetyką i menedżerowie z tego sektora gospodarki.

– Spotkania wybitnych ekspertów z praktykami z dziedziny energetyki pozwalają na wypracowanie ważnych wniosków, będących inspiracją dla całej branży. W tym roku również nie zabrakło ciekawych dyskusji na temat wyzwań stojących przed polską energetyką. Jestem przekonany, że ich efekty zobaczymy już niebawem w formie rozwiązań, z których skorzysta cały sektor energetyczny – mówi Krzysztof Stanisławiak, prezes Agencji Promocji Energii, która organizowała wydarzenie wspólnie z wrocławskim producentem ciepła KOGENERACJĄ SA z Grupy EDF.

Organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu spotkanie zostało podzielone na cztery części. W pierwszej debatowano nad aktualnymi dylematami rozwojowymi krajowego sektora elektroenergetycznego. W drugiej części paneliści skupili się na barierach, utrudniających rozwój kogeneracji w Polsce. Panel trzeci poświęcony był energetyce przemysłowej i jej roli i zadań w całym sektorze energetycznym, zaś panel ostatni był debatą wybitnych naukowców i menedżerów, podsumowujących przebieg dyskusji na konferencji, zakończoną konkretnymi wnioskami i wskazaniami.

Laury Białego Tygrysa

Podczas konferencji wręczone zostały jubileuszowe, dwudzieste Laury Białego Tygrysa Polskiej Energetyki. Tym prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym przez Agencję Promocji Energii, redakcję czasopisma „ENERGIA” i portal energetykon.pl, honorowani są przedsiębiorcy wprowadzający nowe rozwiązania służące polskiej elektroenergetyce i społeczeństwu, nowatorskie wyroby oraz rozwiązania z zakresu organizacji pracy, marketingu i obsługi klientów, ekologii i ochrony środowiska. Wśród laureatów znaleźli się Sławomir Krystek, Marian Babiuch, prof. Tadeusz Chmielniak, prof. Wojciech Nowak, Jerzy Łaskawiec i Józef Pękala, a także Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA SA z Grupy EDF.

Z kolei Laury Białego Tygrysa za rok 2016 otrzymali prezes Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii Henryk Kaliś, prezes TAURON Polska Energia SA Remigiusz Nowakowski, członek zarządu KOGENERACJI SA Marek Salmonowicz, Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” S.A. oraz PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów.

jr/materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl