wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ekspansja Dolby we Wrocławiu
zdjęcie ilustracyjne źródło: inwestor
zdjęcie ilustracyjne

Zajmują kolejne biura, zwiększają zatrudnienie i zapowiadają budowę laboratoriów – firma Dolby Poland Sp.z.o.o., światowy lider w tworzeniu wysokiej jakości rozwiązań audio i video, powiększyła swoją powierzchnię biurową we wrocławskim kompleksie Business Garden o ponad 2,5 tys. mkw.

Reklama

Dolby Laboratories to międzynarodowa firma zajmująca się tworzeniem innowacyjnych i profesjonalnych rozwiązań dla producentów sprzętu audio i video. Firma posiada 36 placówek na całym świecie, w tym jedną we Wrocławiu (oddział funkcjonuje od 2012 r.)

W związku z rozwojem centrum R&D we Wrocławiu firma Dolby sukcesywnie zwiększa liczbę zatrudnionych pracowników. Dlatego też niezbędne było powiększenie przestrzeni biurowej.

– Dolby jest firmą, która potrzebuje wykształconych i wykwalifikowanych pracowników oraz biur w najwyższym standardzie. Nic więc dziwnego, że wybór padł na Wrocław i kompleks biurowy Business Garden. O tym, że była to trafna decyzja świadczy przede wszystkim fakt, iż Dolby stale poszerza swoją działalność i konsekwentnie zwiększa zespół specjalistów pracujących we wrocławskim biurze – mówi Marcin Siewierski, dyrektor regionalny w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield, firma reprezentowała najemcę w przeprowadzonej transakcji.

W związku z utrzymującym się wzrostowym trendem zatrudnienia w Dolby Poland, szacuje się, że obecna powierzchnia biura zostanie w pełni wykorzystana do końca bieżącego roku. Stąd pomysł, by zająć kolejne piętro tego samego budynku w kompleksie Business Garden.

– Rozszerzenie zapewni nam przestrzeń do dalszego rozwoju, a także pozwoli zbudować kolejne laboratoria, wychodząc naprzeciw wymaganiom nowych grup biznesowych, które otwierają swoje struktury we Wrocławiu – dodaje Rafał Świętczak, Real Estate and Workplace Manager w firmie Dolby Poland.

Business Garden

Business Garden Wrocław znajduje się u zbiegu ulic: Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, źródło: inwestor

Wrocławski kompleks Business Garden składa się z dziewięciu budynków i oferuje ponad 117 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwszy etap kompleksu ukończono w 2016 r. Druga faza tej inwestycji została oddana do użytku w listopadzie 2019 r. Tym samym, wrocławski rynek nieruchomości powiększył swoje biurowe zasoby o blisko 79 tys. mkw.

Czytaj także: Business Garden Wrocław większy już nie będzie. Praca dla 10 tys. osób

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl