wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Luwr, Sydney, Paryż teraz na Kępie Mieszczańskiej wybudują Atmo [WIZUALIZACJE]
Atmo to będzie nowy adres we Wrocławiu źródło: inwestor
Atmo to będzie nowy adres we Wrocławiu

W swoim dorobku mają szklaną piramidę Luwru, Operę w Sydney, czy budynek Louis Vuitton w Paryżu. Teraz, międzynarodowa grupa budowlana Eiffage inwestuje na Kępie Mieszczańskiej. Przy ulicy Dmowskiego 13 zbuduje Atmo. Inwestycja w stylu art déco powstanie z poszanowaniem historii.

Reklama

Eiffage Immobilier Polska – deweloper wchodzący w skład jednej z największych grup budowlanych w Europie – rozpoczyna działalność we Wrocławiu. Premierową inwestycją mieszkaniową będzie Atmo na Kępie Mieszczańskiej. Przy ul. Dmowskiego 13 powstanie kompleks dwóch 6-piętrowych budynków. Właśnie rusza przedsprzedaż mieszkań.

– Wrocław to miasto z piękną historią i ogromnym potencjałem. Tu chcemy się rozwijać i z tym miastem wiążemy przyszłość. Będziemy działać z pasją i zaangażowaniem – mówi Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska. – Stawiamy na niebanalną architekturę i komfortowe mieszkania. Korzystamy z międzynarodowego doświadczenia Grupy, dzięki czemu z każdym projektem wyznaczamy standardy nowoczesnego budownictwa. Jako innowacyjna firma stosujemy najnowsze technologie, wysokie normy bezpieczeństwa i rozwiązania przyjazne dla środowiska – dodaje.

700 inwestycji w ciągu 30 lat

Eiffage Immobilier Polska to część grupy budowlanej Eiffage o francuskim rodowodzie. W jej dorobku znajdują się znane na całym świecie budowle np. szklana piramida Luwru, Opera w Sydney, czy budynek Louis Vuitton w Paryżu. W Polsce Grupa zrealizowała prawie 700 inwestycji w ciągu 30 lat. We Wrocławiu Eiffage jest znany jako generalny wykonawca takich inwestycji jak OVO, Thespian czy Angel Care – obecnie Rezydencja na Dyrekcyjnej. Teraz debiutuje w mieście jako deweloper.

Atmo na Kępie Mieszczańskiej

Deweloper przy Dmowskiego 13 wybuduje 113 apartamentów o podwyższonym standardzie i metrażu od 26 do 145 mkw. (od kawalerek po 5-pokojowe). W mieszkaniach zaprojektowano balkony, loggie i tarasy, a na parterze ogródki. Znajdą się w nich także panoramiczne okna.

Wizualizacja, źródło: inwestor

Budynek został również przystosowany do tego, aby przyszli mieszkańcy mieli możliwość zainstalowania klimatyzacji. Kompleks dysponować będzie 136 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym oraz 6 lokalami usługowymi na parterze.

W pobliżu nowego parku i miejskich wydarzeń

Inwestor podkreśla, że jedną z największych zalet Atmo jest lokalizacja na największej, zielonej wyspie w centrum Wrocławia – Kępie Mieszczańskiej. Otaczają ją dwa ramiona Odry, za którymi leżą Nadodrze, Stare Miasto z Rynkiem i Szczepin.

– Położenie na Kępie Mieszczańskiej pozwala być blisko miejskich wydarzeń, a jednocześnie korzystać z prywatności, spokoju i obecności rzeki. Atmo zbudujemy na styku sfer: wygodnego życia, relaksu, rozrywki, kultury i biznesu – zapowiada Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Atmo będzie w sąsiedztwie nowego 4-hektarowego parku na Kępie Mieszczańskiej, ze strefą rekreacyjną i sportową, który ma powstać z uwzględnieniem pomysłów mieszkańców. Deweloper jest zaangażowany w proces konsultacji społecznych tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej: Wrocław kupił od wojska tereny pod szkołę na Partynicach i park na Kępie Mieszczańskiej.

Lokalizacja i architektura

Deweloper zaznacza, że to, co wyróżni Atmo, to architektura. Budynkom zaprojektowanym przez pracownię wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa nadano loftowy charakter, widoczny w elementach elewacyjnych (cegła), w strefach wejściowych (przeszklenia), lokalach usługowych (sklepienia w układzie krzyżowym) i windach.

– Atmo to wyjątkowy projekt, pełny nieszablonowych pomysłów, które wyróżnią kompleks. Obiekt łączy w sobie atuty wielkomiejskiej lokalizacji z jakże ważnymi dziś potrzebami człowieka do prywatności i relaksu – opisuje Zbigniew Maćków.

Z poszanowaniem historii i w stylu art déco

Kompleks Atmo został zaprojektowany z poszanowaniem historii miejsca. Elementem jednego z budynków staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej.

Wizualizacja, źródło: inwestor

 – Dzięki włączeniu stajni do projektu Atmo będzie spójna z okoliczną architekturą, a historia zatrzyma się w niej dla przyszłych pokoleń – wyjaśnia Sebastian Bieńkowski.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom 2020/2021 roku. Termin zakończenia inwestycji zgodnie z harmonogramem to trzeci kwartał roku 2022.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl