wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Luwr, Sydney, Paryż teraz na Kępie Mieszczańskiej wybudują Atmo [WIZUALIZACJE]
Atmo to będzie nowy adres we Wrocławiu źródło: inwestor
Atmo to będzie nowy adres we Wrocławiu

W swoim dorobku mają szklaną piramidę Luwru, Operę w Sydney, czy budynek Louis Vuitton w Paryżu. Teraz, międzynarodowa grupa budowlana Eiffage inwestuje na Kępie Mieszczańskiej. Przy ulicy Dmowskiego 13 zbuduje Atmo. Inwestycja w stylu art déco powstanie z poszanowaniem historii.

Reklama

Eiffage Immobilier Polska – deweloper wchodzący w skład jednej z największych grup budowlanych w Europie – rozpoczyna działalność we Wrocławiu. Premierową inwestycją mieszkaniową będzie Atmo na Kępie Mieszczańskiej. Przy ul. Dmowskiego 13 powstanie kompleks dwóch 6-piętrowych budynków. Właśnie rusza przedsprzedaż mieszkań.

– Wrocław to miasto z piękną historią i ogromnym potencjałem. Tu chcemy się rozwijać i z tym miastem wiążemy przyszłość. Będziemy działać z pasją i zaangażowaniem – mówi Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska. – Stawiamy na niebanalną architekturę i komfortowe mieszkania. Korzystamy z międzynarodowego doświadczenia Grupy, dzięki czemu z każdym projektem wyznaczamy standardy nowoczesnego budownictwa. Jako innowacyjna firma stosujemy najnowsze technologie, wysokie normy bezpieczeństwa i rozwiązania przyjazne dla środowiska – dodaje.

700 inwestycji w ciągu 30 lat

Eiffage Immobilier Polska to część grupy budowlanej Eiffage o francuskim rodowodzie. W jej dorobku znajdują się znane na całym świecie budowle np. szklana piramida Luwru, Opera w Sydney, czy budynek Louis Vuitton w Paryżu. W Polsce Grupa zrealizowała prawie 700 inwestycji w ciągu 30 lat. We Wrocławiu Eiffage jest znany jako generalny wykonawca takich inwestycji jak OVO, Thespian czy Angel Care – obecnie Rezydencja na Dyrekcyjnej. Teraz debiutuje w mieście jako deweloper.

Atmo na Kępie Mieszczańskiej

Deweloper przy Dmowskiego 13 wybuduje 113 apartamentów o podwyższonym standardzie i metrażu od 26 do 145 mkw. (od kawalerek po 5-pokojowe). W mieszkaniach zaprojektowano balkony, loggie i tarasy, a na parterze ogródki. Znajdą się w nich także panoramiczne okna.

Wizualizacja, źródło: inwestor

Budynek został również przystosowany do tego, aby przyszli mieszkańcy mieli możliwość zainstalowania klimatyzacji. Kompleks dysponować będzie 136 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym oraz 6 lokalami usługowymi na parterze.

W pobliżu nowego parku i miejskich wydarzeń

Inwestor podkreśla, że jedną z największych zalet Atmo jest lokalizacja na największej, zielonej wyspie w centrum Wrocławia – Kępie Mieszczańskiej. Otaczają ją dwa ramiona Odry, za którymi leżą Nadodrze, Stare Miasto z Rynkiem i Szczepin.

– Położenie na Kępie Mieszczańskiej pozwala być blisko miejskich wydarzeń, a jednocześnie korzystać z prywatności, spokoju i obecności rzeki. Atmo zbudujemy na styku sfer: wygodnego życia, relaksu, rozrywki, kultury i biznesu – zapowiada Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Atmo będzie w sąsiedztwie nowego 4-hektarowego parku na Kępie Mieszczańskiej, ze strefą rekreacyjną i sportową, który ma powstać z uwzględnieniem pomysłów mieszkańców. Deweloper jest zaangażowany w proces konsultacji społecznych tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej: Wrocław kupił od wojska tereny pod szkołę na Partynicach i park na Kępie Mieszczańskiej.

Lokalizacja i architektura

Deweloper zaznacza, że to, co wyróżni Atmo, to architektura. Budynkom zaprojektowanym przez pracownię wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa nadano loftowy charakter, widoczny w elementach elewacyjnych (cegła), w strefach wejściowych (przeszklenia), lokalach usługowych (sklepienia w układzie krzyżowym) i windach.

– Atmo to wyjątkowy projekt, pełny nieszablonowych pomysłów, które wyróżnią kompleks. Obiekt łączy w sobie atuty wielkomiejskiej lokalizacji z jakże ważnymi dziś potrzebami człowieka do prywatności i relaksu – opisuje Zbigniew Maćków.

Z poszanowaniem historii i w stylu art déco

Kompleks Atmo został zaprojektowany z poszanowaniem historii miejsca. Elementem jednego z budynków staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej.

Wizualizacja, źródło: inwestor

 – Dzięki włączeniu stajni do projektu Atmo będzie spójna z okoliczną architekturą, a historia zatrzyma się w niej dla przyszłych pokoleń – wyjaśnia Sebastian Bieńkowski.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom 2020/2021 roku. Termin zakończenia inwestycji zgodnie z harmonogramem to trzeci kwartał roku 2022.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl