wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Z Wrocławia rozwinęli się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii
zespół firmy e-sphere źródło: e-sphere
zespół firmy e-sphere

Polsko-szwajcarski zespół firmy e-sphere, z siedzibą we Wrocławiu, tworzy cyfrowe rozwiązania oparte na platformie SAP Hybris przede wszystkim dla sektora B2B. Dotychczas działali głównie na rynkach niemieckojęzycznych. Teraz chcą również realizować projekty dla polskich marek.

Reklama

Do powstania e-sphere w aktualnej formie doprowadziła fuzja podmiotów, które swoje początkowe doświadczenie pozyskiwały oddzielnie, na różnych rynkach i w różnych technologiach. Wrocławski Solsoft powstał w roku 2007 z inicjatywy jego aktualnych prezesów: Adama Kaczmarza i Bartosza Forysiaka. E-sphere z kolei, to wizja Nicolasa Jene, który od lat związany jest ze szwajcarskim e-commerce. Spółka swoje działania koncentruje przede wszystkim na kompleksowym projektowaniu rozwiązań e-commerce dla B2B.

– Siedziba naszej firmy mieści się zarówno w Zürichu, jak Wrocławiu, ale przez ostatnie kilka lat koncentrowaliśmy się głównie na współpracy z klientami ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Obecnie jesteśmy w idealnym momencie rozwoju, posiadamy ugruntowane doświadczenie oraz mocną pozycję na rynku DACH, stąd decyzja o rozszerzeniu działalności na Polskę - mówi Bartosz Forysiak, partner zarządzający w e-sphere.

Obecnie e-sphere rozpocznie realizować projekty także dla polskich podmiotów. Według raportu Interaktywnie.com perspektywy rozwoju dla polskiego e-commerce są bardzo optymistyczne. Szacowana przez portal wartość polskiego e-handlu wzrośnie o 23 proc. i może przekroczyć 50 mld złotych.

Wrocławska firma IT – doświadczenie zebrali na niemieckojęzycznych rynkach

Firma jest aktywnym graczem na niemieckojęzycznym rynku, gdzie współpracuje m.in. z Elektro-Material i OPO Oeschger, liderami w branży elektrycznej oraz stolarskiej. 

– Dla Elektro-Material przygotowaliśmy rozwiązanie bazujące na SAP Hybris. Poprzedni system, na którym opierał się sklep online został wdrożony w latach 90. i wymagał aktualizacji. Dodatkowym wyzwaniem była różnorodność blisko 250 tys. artykułów dostępnych na stronie. Wdrożenie SAP Hybris zapewniło spójną i sprawną obsługę w całym procesie zakupowym, niezależnie od rodzaju czy ilości kanałów, z których korzysta klient. Zintegrowana platforma pozwoliła także na połączenie informacji o preferencjach użytkowników w jedną spójną bazę danych, co wpłynęło na zwiększenie sprzedaży o 10 proc. – wylicza przedstawiciel firmy.

Hybris – rozwiązania B2B

System oparty o technologię SAP Hybris, to jeden z modeli dedykowanych podmiotom, które cenią sobie funkcjonalność, szybkość i niezawodność. Jest to platforma, która dzięki możliwości indywidualnego projektowania przygotowuje rozwiązania dopasowane do specyficznych potrzeb klienta. Z SAP Hybris korzysta m.in.: Volkswagen, Henkel, Elektrolux czy Nestle.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl