wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miejskie nieruchomości na sprzedaż
Działka przy al. Śląskiej źródło: UM
Działka przy al. Śląskiej

W ostatnich tygodniach miasto sprzedało kilka interesujących, pod względem inwestycyjnym, działek, w tym teren przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Białodrzewnej. W najbliższym czasie wystawione zostaną na sprzedaż m.in.: tereny przy al. Śląskiej obok Stadionu Wrocław oraz dawna siedziba Straży Miejskie przy ul. Gwarnej. Co jeszcze?

Reklama

Miasto regularnie ogłasza przetargi na sprzedaż swoich terenów. Prowadzone są one zgodnie z przyjętym harmonogramem, którego nie zmieniła pandemia koronawirusa.

– Zainteresowanie sprzedawanymi nieruchomościami nie zmieniło się w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. Tereny planowane i przeznaczone do sprzedaży w in publikowane są w internetowej Giełdzie Nieruchomości – podkreśla Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Nieruchomości sprzedane

Przykładowo, w ostatnich tygodniach, za 2,5 mln zł miasto sprzedało działkę przy ul. Kazimierza Wielkiego 29b, znajdującą się w pobliżu Ewangelickiego Kościoła Opatrzności Bożej we Wrocławiu. 

– Działka może zostać przeznaczona na usługi centrotwórcze, mieszkalnictwo, usługi kultury czy edukację. Obecnie teren nie jest zabudowany, znajduje się tam niewielki parking. W przetargu pisemnym wpłynęły dwie oferty – dodaje Marcin Obłoza.

Działka przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 b, źródło: gn.um.wroc.pl 

W lipcu miasto sprzedało również, za ponad 5 mln 100 tys. złotych, teren przy ul. Ruczajowej (9,5 tys. mkw). W licytacji uczestniczyło 8 podmiotów. Działka ulokowana na wrocławskich Maślicach przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i drogę wewnętrzną.

Kolejna to działka przy ul. Białodrzewnej na osiedlu Żerniki na WUWIE 2. Teren o powierzchni ok. 6 tys. mkw został sprzedany za 6 mln zł – z przeznaczeniem pod mieszkalnictwo, zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, usługi, edukację, opiekę zdrowotną, skwery i place zabaw. Nieruchomość położona od strony ul. Maya jest w obszarze realizowanego Osiedla Mieszkaniowego Nowe Żerniki.

– Miasto sprzedało również mniejsze działki, w tym przy ul. Gwareckiej 17a i 17b na Pilczycach o pow. 968 mkw. W przetargu ustnym nieograniczonym wzięło udział 6 osób. Teren został sprzedany za 700 tys. złotych – mówi Marcin Obłoza. – Z kolei na Zakrzowie sprzedany został teren przy ul. Odolanowskiej o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Działka została sprzedana za ponad 6,6 mln. złotych.

Co będzie wystawiane na sprzedaż?

W listopadzie br. planowana jest sprzedaż dawnej siedziby Straży Miejskiej przy ul. Gwarnej. Docelowo nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami. Cena wywoławcza to 10 mln zł.

– To teren częściowo zabudowany. Znajduje się tam budynek biurowy dwukondygnacyjny, garaże. Łączna powierzchnia to ponad 2,2 tys. mkw – mówi Marcin Obłoza.

Teren przy ul. Gwarnej, źródło: gn.um.wroc.pl 

W ostatnim kwartale 2020 r. ogłoszony zostanie także przetarg na teren o powierzchni 7 ha przy al. Śląskiej. Cena wywoławcza to 3 mln 50 tys. zł.

– Działka znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Stadionu Wrocław. Obecnie jest niezagospodarowany. Miasto już w 2013 r. dodało tę nieruchomość do swojej oferty. Według planu, teren może zostać przeznaczony na usługi tj.: gastronomia, sklep, obiekty upowszechniania kultury, biura czy hotel – wymienia Marcin Obłoza.

Działka przy al. Śląskiej, źródło: gn.um.wroc.pl 

W tym roku powtórzone zostaną także przetargi m.in. na działkę przy ul. Piołunowej (dz. nr 3/3, 6 i 7/2) oraz na dwie działki zlokalizowane na osiedlu Nowe Żerniki.

Nieruchomości sprzedawane przez miasto można sprawdzić w internetowej Giełdzie Nieruchomości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl