wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Techland ma światowy hit. Dying Light 2: Stay Human
Dying Light 2. Stay Human Techland
Dying Light 2. Stay Human

Techland to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów oraz dystrybutorów gier komputerowych w Polsce. W lutym 2022 r., po 7 latach od premiery pierwszej części, na rynek trafiła druga odsłona kultowej gry Dying Light i od razu została okrzyknięta hitem. W premierową noc grało w nią 160 tys. osób. Paweł Marchewka, twórca i szef Techlandu jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2015”.

Techland to firma znana na całym świecie. Od 1991 r. produkuje popularne gry komputerowe. Najważniejsze to: Exterminacja, Crime Cities, Call of Juarez czy Dead Island. Prawdziwym hitem okazało się Dying Light w 2015 r., w którym świat opanowali „zainfekowani”. Właśnie na rynku ukazała się jego długo oczekiwana kontynuacja – Dying Light 2: Stay Human.

Techland: Dying Light 2. Stay Human

Dying Light 2 Fot. Techland
Dying Light 2

Dying Light 2. Stay Human to gra akcji, w której eksplorujemy miasto zniszczone przez wirus zmieniający ludzi w zombie. – Wirus wygrał, a cywilizacja wróciła do wieków ciemnych. Miasto, jeden z ostatnich bastionów ludzkości, jest na granicy upadku. Wykorzystaj zwinność i umiejętności walki, aby przetrwać i odmień świat. Twoje decyzje mają znaczenie – zachęca opis gry na Steam. Gracz wciela się w postać Aidena Caldwella, który w mieście Villedor walczy z zombie.

Techland Wrocław wśród największych producentów gier

Gra pojawiła się na cyfrowej platformie dla graczy Steam 4 lutego o godz. 1 w nocy czasu polskiego. Natychmiast zaczęło w nią grać jednocześnie około 160 tys. osób, a na listę życzeń wpisało ją sobie około 3 mln. Do rana pojawiło się niemal 2,5 tys. recenzji w 76 proc. pozytywnych.

Techland dostarcza graczom emocji i świetnej zabawy od ponad 30 lat, a Dying Light 2 to aktualnie jedna z najchętniej uruchamianych gier na Steam. Cieszy się nawet pięciokrotnie większym zainteresowaniem niż poprzednia odsłona. Paweł Marchewka, założyciel Techlandu, w jednym z wywiadów mówił: – Myślę, że w roku premiery nasz tytuł znajdzie się w światowym top 10. I chyba się nie mylił.

Paweł Marchewka, prezes Techlandu Fot. Techland
Paweł Marchewka, prezes Techlandu

Paweł Marchewka, założyciel Techlandu

W 2021 r. Techland otrzymał Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Firma Pawła Marchewki została doceniona przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, za to, że „dba o lokalną społeczność oraz komfort pracy i życia swoich pracowników”. W czasie pandemii koronawirusa Techland pomaga potrzebującym, m.in. przekazał komputery dzieciom z domów dziecka. Paweł Marchewka jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2015” zobacz, jak zaczęła się jego kariera.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl