wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie inwestycje docenione w konkursie TOPBuilder

TOPBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Nagradzane są nią m.in. realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Dwie wrocławskie inwestycje zostały wyróżnione przez kapitułę konkursu.

Reklama

Tytułem i statuetką TOPBuilder nagradzane są najwyższej jakości produkty i innowacje materiałowe czy technologiczne, realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, a także usługi, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej.

Modelowe osiedle Nowe Żerniki i apartamenty Księcia Witolda zdobyły tytuł i statuetkę TOPBuilder 2021 w kategorii Inwestycje.

Modelowe osiedle Nowe Żerniki

Nowe Żerniki realizowane są wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP.

Osiedle pomyślane zostało jako miejsce wyposażone w podnoszące komfort życia elementy, charakterystyczne dla miasta. Na terenie osiedla znajdzie się szkoła, przedszkole, dom seniora, a także dom kultury. Główne osie osiedla zaprojektowane zostały jako zielone aleje, w które wkomponowane zostaną kameralne punkty handlowe i usługowe. Na terenie przecinającego osiedle z północy na południe skweru ulokowane zostaną obiekty rekreacyjne – boiska, korty i place zabaw.

Apartamenty Księcia Witolda

Inwestycja mieści się na Kępie Mieszczańskiej, przy ulicy Księcia Witolda, tuż nad brzegiem rzeki i zaledwie 5 min spacerem od Rynku. Budowa została zakończona w IV kwartale 2020 r. Z inicjatywy Dom Development, w ramach współpracy z wrocławskim magistratem, nad Odrą powstaje nowa promenada z ławkami i tarasami widokowymi. Od stycznia można już spacerować po jej pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Construction i biegnącym wzdłuż inwestycji. 

Realizacja projektu deweloperskiego w centrum miasta to zawsze duża odpowiedzialność i spore wyzwanie logistyczne oraz budowlane. Tym bardziej cieszy nas przyznane wyróżnienie. To dla nas najlepszy dowód, że warto stawiać sobie ambitne cele.
Dariusz Jarek, członek zarządu Dom Construction Sp. z o.o.

Apartamenty Księcia Witolda to kolejna inwestycja Dom Development we Wrocławiu. W budynku powstało 128 komfortowych i rozkładowych apartamentów. Każdy z nich ma przeszklenia oraz duże balkony lub tarasy, które są przygotowane pod zagospodarowanie zielonych pnączy, co w przyszłości wzbogaci i urozmaici elewację.

Za projekt budynku oraz bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl