wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Drukarka 3D z Wrocławia podbija Europę

Przy pomocy jednego urządzenia można drukować plastikiem, ceramiką, a nawet czekoladą. Tu wymienna końcówka do drukowania czekoladą i ciastem

To jedyna na świecie drukarka 3D, która dzięki wymiennym końcówkom umożliwia drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem. Produkt autorstwa wrocławskiej firmy Zmorph podbija już Francję, Finlandię, Szwecję, Rosję, Szwajcarię i Turcję, a teraz swój pierwszy showroom otwiera w stolicy druku 3D, czyli w holenderskim Haarlem.

Reklama

ZMorph to polska drukarka 3D, która dzięki wymiennym końcówkom jako jedyna na świecie umożliwia drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem.  To tak naprawdę wielofunkcyjny personalny fabrykator – mini fabryka, która może pracować w warsztacie, biurze lub w domu służąca do wytwarzania obiektów w wielu różnych technologiach. Oprócz gotowej wielofunkcyjnej drukarki 3D, ZMorph dysponuje także innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie pakietem oprogramowania Voxelizer opierającym się na voxelach – trójwymiarowych pixelach. Zapewnia on doskonałą jakość wydruku, ale również wspomaga użytkownika w odpowiednim przygotowaniu modelu. 

Pierwszy showroom w stolicy druku 3D

Po otrzymaniu nominacji do nagrody najlepszej drukarki 3D dla konsumentów na prestiżowym 3D Printshow w Londynie, rozpoczęciu sprzedaży swoich urządzeń w kolejnych sześciu europejskich krajach: Francji, Finlandii, Szwecji, Rosji, Szwajcarii i Turcji, oraz wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji własnego oprogramowania – Voxelizer umożliwiającego druk 3D w medycynie, polska firma ZMorph z Wrocławia otwiera swój pierwszy showroom w Europie, a dokładnie w stolicy druku 3D. Haarlem to centrum druku 3D w Holandii. To właśnie tam swoje siedziby mają firmy związane z tym przemysłem. Oprócz produkcji w Haarlem odbywają się warsztaty, spotkania, wystawy i konferencje, to tutaj narodził się druk 3D i nadal to właśnie miasto skupia europejska społeczność nastawioną na rozwój i nowe technologie. Tam też właśnie ZMorph, jedna z najbardziej znanych polskich firm produkujących drukarki 3D na świecie, otwiera swój showroom druku 3D.

wrocławska drukarka 3d

– Nasz wybór lokalizacji pierwszego tego typu salonu z drukarkami 3D nie był przypadkowy, już od dłuższego czasu trwały negocjacje na ten temat, nawet z firmą Apple zainteresowaną tym samym miejscem. Co więcej, chcemy być w centrum, nie tylko Europy, czy Holandii, ale przede wszystkim druku 3D, tam, gdzie króluje dynamiczny rozwój i kształtowane są trendy w danych dziedzinach. Cieszy fakt, że to prestiżowa lokalizacja z dużym ruchem i dobrą ekspozycją, a czas pokaże czy rzeczywiście nadeszła już era druku 3D – mówi Przemek Jaworski, CEO i pomysłodawca ZMorph.

To właśnie w Haarlem pod Amsterdamem ZMorph zdobył w czerwcu tego roku ważną nagrodę Grand Prix na targach 3D Printer Experience, będącą potwierdzeniem zainteresowania jej produktami jak i docenienia przed międzynarodową publiczność jej innowacyjnego i zaawansowanego technologicznie pakietu oprogramowania – Voxelizer.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl