wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyróżnienia dla Droids On Roids
na zdjęciu od prawej: Wojciech Szwajkiewicz i Tomasz Muter źródło: Deloitte
na zdjęciu od prawej: Wojciech Szwajkiewicz i Tomasz Muter

Droids On Roids – wrocławski software house – w ciągu ostatniego miesiąca doczekał się dwóch prestiżowych wyróżnień.

Reklama

Polska edycja magazynu Forbes umieściła założycieli firmy na liście „30 przed 30”, a Deloitte przyznało spółce 17 pozycję w tegorocznym rankingu Technology Fast 50 Central Europe, który prezentuje najszybciej rozwijające się firmy w regionie. Z ich rozwiązań korzysta m.in. Facebook i WhatsApp. 

W październikowym wydaniu polskiego Forbsa ukazała się lista „30 przed 30” prezentująca – jak pisze magazyn – „najzdolniejszych młodych Polaków, którzy w biznesie podbijają świat”. Na liście znaleźli się Wojciech Szwajkiewicz i Tomasz Muter – założyciele Droids On Roids z Wrocławia.

– Jesteśmy zaszczyceni obydwoma wyróżnieniami i cieszymy się, że naszą pracę doceniają nie tylko nasi klienci, ale też zewnętrzni eksperci i media. Ogromne podziękowania dla całego zespołu Droids On Roids i naszych partnerów, to im dedykujemy te wyróżnienia – mówi Wojciech Szwajkiewicz, CEO i współzałożyciel Droids On Roids.

Ranking Deloitte

Ogłoszenie laureatów tegorocznego rankingu Technology Fast 50 Central Europe odbyło się 12 października w Warszawie. Podczas spotkania  zaprezentowano krótkie filmy przygotowane przez laureatów, które miały tłumaczyć, jak firmy rozumieją i realizują „powerful connections” – główne hasło rankingu. Twórcy Droids On Roids zrobili to tak:

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe skupia najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa technologicznie na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych. Wśród blisko 60 laureatów z 11 państw, wyróżnionych w 3 kategoriach, znalazły się też inne firmy z Wrocławia – Monterail i Tooploox. Wszystkie zostały wyróżnione w głównej kategorii konkursu – Technolog y Fast 50. W tegorocznym rankingu pojawiły się łącznie 22 firmy z Polski – 19 w głównej kategorii Fast 50 i 3 w kategorii Rising Stars.

Droids On Roids - meetupy, bootcampy i... wyspa Bali

zespół Droids On Roids podczas workcation na Bali w 2016 r., źródło: Droids On Roids

Założyciele Droids On Roids mówią, że chcą być pionierami nie tylko w tworzeniu produktów mobilnych, ale też w kreowaniu kultury organizacyjnej. – Dobrym przykładem jest zeszłoroczne workcation – na miesiąc przenieśliśmy się całym zespołem na wyspę Bali – wyjaśnia Wojciech Szwajkiewicz.

– Droids On Roids tworzy ponad 50 pasjonatów, którzy kochają to, co robią i chcą się tym dzielić. Dlatego zorganizowaliśmy we Wrocławiu już 25 meetupów dla developerów i grafików, 5 Bootcampów dla początkujących programistów i przez semestr prowadziliśmy wykłady na Politechnice Wrocławskiej. Teraz planujemy kolejne wydarzenia – dodaje Tomasz Muter, vice-president i współzałożyciel Droids On Roids.

biuro firmy,  źródło: Droids On Roids

Korzysta Facebook i WhatsApp 

Droids On Roids to software house z siedzibą we Wrocławiu, ale działający na rynku globalnym i specjalizujący się w tworzeniu aplikacji mobilnych. Firma powstała w 2011 roku i na swoim koncie ma już ponad 60 zrealizowanych projektów dla partnerów ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Australii oraz Azji. Do jej klientów należą GIPHY i Electric Objects, a z ich rozwiązań korzysta m.in . Facebook i WhatsApp. W 2015 roku Droids On Roids została nagrodzona w kategorii “Rising Stars” w “The Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe”.

jr/Droids On Roids

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl