wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu wyprodukują części do samochodów elektrycznych
Centrum Logistyczno-Produkcyjne GLP we Wrocławiu źródło: GLP
Centrum Logistyczno-Produkcyjne GLP we Wrocławiu

Koreański zakład Dongshin powstanie przy ul. Kwiatkowskiego. Firma będzie produkować części do pojazdów elektrycznych. Przedsiębiorstwo jest podwykonawcą koncernu LG, który pod Wrocławiem buduje największą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych.

Reklama

Na Oporowie w Centrum Logistyczno-Produkcyjnym GLP produkowane będą części do pojazdów elektrycznych. GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych poinformował o podpisaniu umowy wynajmu 10 000 mkw. powierzchni z firmą Dongshin, wytwarzającą m.in. części metalowe do pojazdów elektrycznych.

Dongshin to podwykonawca koncernu LG, zaopatrujący czołowych producentów samochodów na świecie. W ich zakładzie na Oporowie pracę znajdzie 100 osób. Umowa z GLP została zawarta na trzy lata.

– Wynajęta przestrzeń charakteryzuje się zwiększoną nośnością podłogi, jest wyposażona w 13 doków i bramę wjazdową. Do dyspozycji najemcy jest 60 miejsc parkingowych. Świetliki w suficie zapewniają doświetlenie hali naturalnym światłem, co wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej – informuje GLP.

Centrum Logistyczno-Produkcyjne GLP we Wrocławiu, źródło: GLP

Część GLP Wrocław IV Logistics Centre przeznaczona na działalność produkcyjną jest dostosowana do potrzeb nowoczesnych dostawców sektora motoryzacyjnego. Wśród najemców parku jest również firma Gestamp, międzynarodowy projektant i producent komponentów metalowych, który niedawno przedłużył umowę najmu o kolejne dziesięć lat.

– Z przyjemnością witamy firmę Dongshin w gronie użytkowników rosnącego portfolio nieruchomości GLP. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca pomoże klientowi rozwijać działalność, która odpowiada na coraz większy popyt na podzespoły do pojazdów elektrycznych – mówi Michał Szczepaniak, GLP

W transakcji wynajmu firmę Dongshin wspierała firma doradcza Colliers International.

– Biorąc pod uwagę specyfikę procesu produkcji Dongshin, jestem przekonany, że GLP Wrocław IV Logistics Centre to doskonała lokalizacja dla tej firmy. Obiekt zapewnia najwyższy standard produkcyjny, w tym znacznie wzmocnioną posadzkę, przygotowaną pod prasy. Dodatkowym atutem jest doświadczenie dewelopera we współpracy z klientami z branży automotive, wymagającymi odpowiedniej wiedzy technicznej – podkreśla Filip Deleżyński z Colliers International.

Centrum Logistyczno-Produkcyjne GLP we Wrocławiu, źródło: GLP

GLP prowadzi już także wynajem powierzchni we Wrocław V Logistics Centre, którego budowa wkrótce rozpocznie się w podwrocławskich Magnicach. W skład projektu wejdzie docelowo pięć budynków magazynowych o łącznej powierzchni 240 000 mkw.

Największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych

Od 2016 r. koreański LG Chem, buduje w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia największą w Europie fabrykę baterii litowych do samochodów elektrycznych.

UB Lee, prezes Spółki Energy Solutions, LG Chem podczas uroczystości rozpoczęcia inwestycji podkreślał, że to pierwsza fabryka masowej produkcji baterii litowych branży automotive w Europie.

 – Chcemy sprawić, by polska fabryka stała się mekką produkcji baterii do samochodów elektrycznych na cały świat. Polska fabryka odegra istotną rolę w promowaniu przemysłu samochodów elektrycznych na tym kontynencie. Dołożymy wszelkich starań, aby stała się główną bazą produkcyjną baterii do samochodów elektrycznych – mówił.

zdjęcie ilustracyjne

Wrocław centrum motoryzacji elektrycznej w Europie Środkowej

Skala przedsięwzięcia koreańskiego koncernu LG Chem Wrocław Energy w Biskupicach Podgórnych jest ogromna: zainwestują 5,8 mld zł, powstanie prawie 6 tys. miejsc pracy, a kolejne 5 tys. osób znajdzie pracę u kooperantów.

Branża motoryzacyjna we Wrocławiu inwestuje i szuka pracowników

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl