wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Pixabay

Bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcie finansowe przez pierwszych 6 miesięcy – na to mogą liczyć młode osoby, które zamierzają założyć działalność gospodarczą. Rusza nabór uczestników do projektu „Dolnoślązacy na swoim!”, który może ułatwić start w biznesie.

Przedsięwzięcie „Dolnoślązacy na swoim!” jest skierowany głównie do młodych osób w wieku od 18 do 29 lat, mieszkających lub uczących się na Dolnym Śląsku, biernych zawodowo lub bezrobotnych, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku. Udział w tym projekcie to szansa na ponad 23 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz blisko 2,5 tys. zł miesięcznie wsparcia pomostowego przez okres 6 miesięcy. Mogą wziąć też udział w szkoleniach:

  • sprzedażowych
  • z podstaw działalności gospodarczej
  • ze zdalnych metod prowadzenia biznesu
  • warsztatach pisania biznesplanu z uwzględnieniem sporządzania budżetów i prognoz finansowych

Rusza rekrutacja

19 kwietnia 2021 r. rozpocznie się I tura naboru uczestników do projektu. Na tym etapie zakwalifikowanych zostanie 36 osób, a dotacja na założenie własnej działalności gospodarczej zostanie przyznana 34 osobom. Wsparcie pomostowe zostanie udzielone wyłącznie tym, którzy otrzymają wsparcie finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej. Nabór dokumentów rekrutacyjnych potrwa do 7 maja 2021 roku. Jednak w przypadku wpłynięcia dużej ilości wniosków nabór może zostać skrócony.

Więcej informacji na temat rekrutacji oraz dokumenty aplikacyjne do pobrania znajdują się na stronie internetowej projektu. Natomiast papierowa wersja dokumentów rekrutacyjnych dostępna jest w biurze projektu, które mieści się w Fundacji Kobe przy ul. Dmowskiego 17F/7 we Wrocławiu, tel. 71 799 99 73, e-mail: [email protected].

Pomocne środki unijne

Przedsięwzięcie „Dolnoślązacy na swoim!” realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, a środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacją projektu zajmują się Fundacja Kobe z Wrocławia, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl