wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Rozdano Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze źródło: organizatorzy
Rozdano Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze

Trzynaście przedsiębiorstw otrzymało w tym roku Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Zostały one przyznane 27 października 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbyła się w Klubie Diamentowym Stadionu Wrocław. W tym roku wręczono je już po raz dwudziesty szósty.

Reklama

Wśród laureatów znalazły się również wrocławskie firmy. Po raz czwarty DCG otrzymały Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom Sp. z o.o. oraz Amet S.C. Jan Kawiak, Wiktor Kuśnierz, natomiast po raz trzeci 3M Wrocław Sp. z o.o.. Z kolei pierwszy raz laureatem tego wyróżnienia zostało przedsiębiorstwo Vorwerk Sp. z o.o..  

Szczególne wyróżnienie – Dolnośląską Nagrodę Gospodarczą, zdobyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Dach-Bud” Sp. z o.o.

Celem Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych jest promocja rzetelnych i wiarygodnych firm z całego regionu, które odnoszą sukcesy finansowe przestrzegając wysokiej kultury prowadzenia biznesu.

– Przez wiele lat istnienia nagrody te, stały się one jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce - twierdzi Janisław Muszyński, przewodniczący Rady Inicjatorów Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych. – Dzięki tej nagrodzie promowane są firmy odpowiedzialne, które poprzez swoje działania stają się swoistą wizytówką naszego regionu.

Do programu mogą zgłaszać się zarówno małe, średnie, jak i duże firmy. Kapituła pod przewodnictwem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, której członkami są m.in. przedstawiciele zarządu województwa, organizacji przedsiębiorców oraz wyższych uczelni, weryfikuje je pod kątem wielkości zatrudnienia, sytuacji finansowej, pozycji firmy na rynku lokalnym i ponadregionalnym, prowadzonych inwestycji, innowacyjności oraz etyki działania. Dodatkowe atuty, które są oceniane, to zorientowanie na środowisko i działalność społeczna. Przy przyznawaniu certyfikatów nie ma natomiast znaczenie branża, w której działają przedsiębiorstwa. Najistotniejszy jest model biznesowy. Laureaci Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych to z założenia aktywnie firmy, zapewniające nowe miejsca pracy dla lokalnych społeczności, dbające o pracownika, inwestujące w jego rozwój i kompetencje, a do tego odnoszące sukcesy finansowe.

Wyróżnione firmy, poza otrzymaniem regionalnego certyfikatu wiarygodności i jakości gospodarczej, zyskują m.in. możliwość wstąpienia do Klubu Laureatów – Ekstraklasy Dolnośląskich Firm.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl