wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Branża lotnicza na Dolnym Śląsku rośnie w siłę. XEOS dołączył do DKL
XEOS dołącza do Dolnośląskiego Klastra Lotniczego źródło: XEOS
XEOS dołącza do Dolnośląskiego Klastra Lotniczego

Koncern XEOS, który w regionie inwestuje 1 mld zł, zasilił szeregi Dolnośląskiego Klastra Lotniczego (DKL) – największej lokalnej organizacji związanej z przemysłem lotniczym. W ramach DKL współpracuje obecnie 25 firm.

Reklama

Firma XEOS jest na Dolnym Śląsku od grudnia 2016 roku: we Wrocławiu działa specjalistyczne Centrum Szkoleniowe, gdzie kształcą się mechanicy silników lotniczych, zaś w Środzie Śląskiej powstaje zakład, do którego już na początku II kwartału 2019 roku trafią do przeglądu i naprawy najnowocześniejsze i największe silniki lotnicze produkcji GE Aviation.

Czytaj także: Wielkie silniki lotnicze pod Wrocławiem. XEOS pokazał centrum szkoleniowe.

Dolnośląski Klaster Lotniczy jest dla nas ogromną szansą na jeszcze większe zaangażowanie w rozwój przemysłu lotniczego na Dolnym Śląsku. Już w momencie podejmowania decyzji o ulokowaniu zakładu XEOS w Środzie Śląskiej, wiedzieliśmy, że Dolny Śląsk jest miejscem z ogromną historią lotniczą. Na co dzień wprowadza się tu innowacyjne rozwiązania, jednocześnie wyznaczając kierunki rozwoju dla tej branży – mówi Thomas Böttger, dyrektor zarządzający XEOS.

Dolnośląski Klaster Lotniczy

źródło: XEOS

Członkowie DKL podkreślają, że celem działalności klastra jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie województwa dolnośląskiego. Firmy zrzeszone w organizacji łączą swoje siły, by wspólnie tworzyć odpowiednie warunki rozwoju i podnosić atrakcyjność regionu wśród przedstawicieli przedsiębiorstw lotniczych z całego świata, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo - rozwojowy.

Władze XEOS podkreślają, że w regionie widzą duży potencjał, z którego z jednej strony chcą czerpać, a z drugiej strony - wspierać go.

Czytaj także: XEOS wyższy już nie będzie – półmetek budowy

Zakład serwisowania i naprawy silników lotniczych, który XEOS buduje w Środzie Śląskiej, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie - przedstawiciele firmy i Dolnośląskiego Klastra Lotniczego widzą w tej współpracy szansę na wymianę wiedzy i doświadczeń produkcyjnych, handlowych i organizacyjnych, wzajemną pomoc w poszukiwaniu wykwalifikowanych kadr oraz organizacji szkoleń i warsztatów. A wszystko z korzyścią dla regionu i dla polskiego sektora lotniczego.

Czytaj także: Inwestycja XEOS pod Wrocławiem – kamień węgielny.

XEOS – Lufthansa Technik i GE Aviation

XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem Lufthansy Technik oraz GE Aviation - dwóch światowych liderów branży lotniczej, którzy połączyli swoje siły, by stworzyć najnowocześniejsze na świecie centrum serwisowania silników lotniczych.

W nowym zakładzie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej, znajdzie zatrudnienie 600 wykwalifikowanych pracowników odpowiedzialnych za naprawę najnowszych modeli silników GE dla Lufthansy, a także innych linii i przedsiębiorstw transportu lotniczego. Wartość inwestycji to 1 mld zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl