wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza 2019. Zgłoszenia

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to najważniejsze biznesowe przedsięwzięcie w regionie, nagradzające największe osiągnięcia gospodarcze firm, samorządów oraz instytucji i organizacji, które wpływają na rozwój Dolnego Śląska.  Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku.

Dotychczas w przedsięwzięciu wzięło udział 1507 dolnośląskich firm i samorządów, a statuetki przyznano 83 firmom, 23 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

– To wyjątkowa nagroda, ponieważ z jednej strony wyróżnia organizacje samorządowe, uczelnie i przedsiębiorstwa za ich własne sukcesy, a z drugiej podkreśla znaczenie tych podmiotów, ich współpracy dla rozwoju Dolnego Śląska – mówi Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, członek Prezydium Konkursu. – Dolnośląski Gryf symbolizuje sukces na krajowym lub globalnym rynku i pamięć o dolnośląskich korzeniach. Z pewnością do najważniejszych cech tej nagrody należy prestiż i niezależność, którą gwarantuje kapituła konkursu. W jej skład wchodzą najwybitniejsi przedstawiciele regionalnych władz samorządowych, świata nauki i biznesu.

Kategorie konkursowe

W tym roku przewidziano osiem kategorii konkursowych. Są to m.in. Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój, Start-Up Roku, Dolnośląski Produkt Roku, Pionier Wieku Cyfrowego. Tegorocznymi nowościami są cztery kategorie - Nagroda za działania proekologiczne, Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia angażujące społeczność lokalną, Skuteczna Kampania Marketingowa oraz Wizjoner Przestrzeni. Przyznana zostanie również Nagroda Specjalna za Osobowość Roku.

Jedynym kryterium koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest zarejestrowana działalność na terenie Dolnego Śląska, również w postaci filii lub oddziału.

Wystarczy wypełnić ankietę zgłoszeniową, na podstawie której oceny uczestników dokonuje kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Andrzeja Kalety, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W tym roku oceniania firm i jednostek samorządu terytorialnego podejmie się dwóch nowych członków kapituły konkursu: Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia oraz Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski.

Czytaj także: Gryfy 2018. Wrocławskie zoo ambasadorem Dolnego Śląska

Gala Biznesu – 21 października

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://gryfy.pl/ankiety/. Można je przesyłać do 15 września 2019 roku. Udział w tym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny.

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu XVI edycji konkursu odbędzie się 21 października 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP oraz partner merytoryczny – firma PwC. Mecenasem konkursu jest mBank S.A. Patronem Strategicznym wydarzenia jest firma Kaczmarski Group SA sp. z o.o. sp.k. właściciel marki ChrońPESEL.pl i organizator Programu Rzetelna Firma.

źródło: ZIG

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl