wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gryfy rozdane. Wrocławskie zoo ambasadorem Dolnego Śląska
uczestnicy spotkania Katarzyna Kunka
uczestnicy spotkania

W poniedziałek, 22 października, podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki, po raz piętnasty wręczono nagrody w Konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Tytuł Ambasadora Dolnego Śląska otrzymało wrocławskie zoo. Wśród zwycięzców znalazły się również firmy działające w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Do finału tegorocznego Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” trafiły 24 firmy i instytucje z całego regionu. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach : Innowacyjny pomysł na biznes/rozwój, Start-up Roku, Ambasador Dolnego Śląska, Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, Pionier Wieku Cyfrowego, Dolnośląski Produkt Roku, Sukcesja z sukcesem . Uhonorowano również samorząd za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców.

Zaszczytny tytuł Ambasadora Dolnego Śląska otrzymało  wrocławskie zoo.

– Bardzo cieszy nas ta nagroda, zwłaszcza, że właśnie dzisiaj mija cztery lata odkąd otworzyliśmy nasze Afrykarium – mówi Grzegorz Kaliszczak, członek zarządu ZOO Wrocław Sp. z o.o. – Mam nadzieję, że te osiem milionów osób, które od tego czasu przyjechało do Wrocławia, aby je obejrzeć, wyjechało stąd ze spełnionymi marzeniami i naładowane dobrą energią.  Liczę też na to, że prędzej czy później do nas wrócą.

Wśród nominowanych do nagrody w tej kategorii znalazła się również Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Jest to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Cieszymy się, że otrzymaliśmy je właśnie w kategorii Ambasador Dolnego Śląska, bo nasza praca polega właśnie na promowaniu aglomeracji wrocławskiej wśród polskiego i zagranicznego biznesu.

Większość Gryfów trafiło do Wrocławia

Wśród wrocławskich przedsiębiorstw nagrodzonych tegorocznymi Gryfami znalazła się m.in. największa polska agencja gamingowa Fantasy Expo, którą doceniono za Innowacyjny Pomysł na Biznes, a Genomtec – zajmujący się mobilną technologią, opartą o diagnostykę molekularną, otrzymał tytuł Start-upu Roku.

Z kolei Przedsiębiorstwem Społecznym Roku została Spółdzielnia Socjalna PANATO, a Pionierem Wieku Cyfrowego okrzyknięto studio animacji i post-produkcji Dash Dot Creations. Za Sukcesję z Sukcesem nagrodzono natomiast Grupę Wróbel.

Wręczono także dwa Gryfy Honorowe. Otrzymali je Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz i Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– W tym roku mieliśmy wyjątkowo dużo bardzo dobrych kandydatów, dlatego Ci, którzy zostali nagrodzeni to są rzeczywiście najlepsi z najlepszych – twierdzi prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Kapituły Konkursu. –  Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani tymi wyborami. Cała kapituła podpisała się pod tegorocznymi nagrodami. Cieszymy się, że nasz 15-letni Gryf rozwija się tak znakomicie. Rośnie jego popularność, sprawdzają się nowe kategorie.

Doceniona innowacyjność i dynamika rozwoju

„Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” od 15 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.  Na tegoroczny konkurs wpłynęło 157 wniosków.

– Staramy się być cały czas na czasie, poszukiwać nowych trendów i rozwiązań - mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej, organizator konkursu. - Bardzo cieszy nas to, że Dolnośląski Gryf łączy środowiska. Pokazuje, że biznes współpracuje z nauką i kulturą, a wszyscy razem możemy dużo zrobić dla rozwoju przedsiębiorczości i Dolnego Śląska. Obecna, 15 edycja kokursu, była nieco wspominkowa. To również dobra okazja, żeby podziękować firmom, które współpracują z nami od początku istnienia konkursu. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne, dlatego jesteśmy im bardzo wdzięczni za wspieranie tego przedsięwzięcia. To dzięki nim możemy się rozwijać i robić wiele pięknych rzeczy.

Nagrody upamiętniające długoletnią współpracę z kapituła konkursu otrzymały: Wyższa szkoła Bankowa, PZU SA, Impel oraz mBank.

Organizatorami 15. edycji konkursu byli: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP wspólnie z Partnerem Merytorycznym – firmą PwC oraz mecenasem konkursu - mBank S.A.

Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło już ponad 1350 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu. W czternastu dotychczasowych edycjach konkursu "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza" statuetkę przyznano 76 firmom, 22 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl