wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Strategia
  4. Dlaczego powstała strategia?
Strategia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030” podkreśla konieczność budowania kapitału gospodarczego miasta związanego z rozwijaniem innowacji. Shutterstock
Strategia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030” podkreśla konieczność budowania kapitału gospodarczego miasta związanego z rozwijaniem innowacji.

Strategia Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030” podkreśla konieczność budowania kapitału gospodarczego na równi ze społecznym oraz potrzebę rozwijania innowacyjności.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

– W swoim programie zobowiązałem się do przedstawienia miejskiego planu rozwoju przedsiębiorczości. Jego celem miało być wypracowanie kierunków wsparcia działalności gospodarczej we Wrocławiu oraz integracja wokół tego celu różnych środowisk biznesowych i mieszkańców. Prace nad planem – opartym na założeniach „Strategii Wrocław 2030”, która ma charakter nadrzędny i strategiczny – dobiegły końca.

W Państwa ręce przekazuję dokument Strategia Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030”. W nowej strategii odwołujemy się bezpośrednio do takich punktów „Strategii Wrocław 2030” jak, zrównoważony rozwój, wysoka jakość życia, ale przede wszystkim do gospodarki opartej na wiedzy. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów budowania zasobności Wrocławia. W praktyce nasze działania skupią się m.in. na:

  • kompleksowym i stałym systemie dialogu z mieszkańcami, budowaniu kultury przedsiębiorczości już u najmłodszych wrocławian,
  • wspieraniu pozyskiwania kompetencji wymaganych w zawodach przyszłości (np. elitarne szkolnictwo zawodowe),
  • wrocławskim systemie praktyk i staży studenckich, budowaniu świadomości współpracy przedsiębiorców poprzez ideę zrzeszania się, promowaniu wrocławskich produktów, usług i lokalnych marek.

Wiele z założeń realizowanych jest już od jakiegoś czasu. Mam także świadomość, ile pracy jeszcze przed nami. Ale jedno wiem na pewno – dokument, który mają Państwo przed sobą ma być naszym drogowskazem na drodze do ważnego celu: pięknego i zasobnego Wrocławia.

Marcin Urban, skarbnik Miasta:

– Zapewnienie Wrocławiowi trwałych możliwości rozwoju, a przede wszystkim wykorzystanie szans gospodarczych, to kluczowe powody opracowania niniejszej Strategii. Wyzwania, jakie stoją przed nami do 2030 roku, dotyczą przede wszystkim zintegrowanego zarządzania polegającego na wpisywaniu miasta w sieci współpracy, poprzez tworzenie powiązań gospodarczych i kontaktów naukowych.

Kluczowym aspektem osiągnięcia tego celu jest to aby Wrocław dysponował konkurencyjną ofertą gospodarczą, oferował coraz lepsze standardy obsługi mieszkańców oraz wysoki poziom naukowy i kulturalny. Naszym celem jest zadbanie o stworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju lokalnych przedsiębiorców, zarówno tych innowacyjnych, jak i tych działających w tradycyjnych gałęziach przemysłu, handlu i usług, bo dzięki nim nasze Miasto rozwija się, i staje się coraz bardziej kreatywne.

Realizacja tych celów zależy od skutecznej polityki zarządczej miasta, poprzez współpracę z: uczelniami, lokalnymi firmami, instytucjami, izbami i funduszami gospodarczymi organizacjami sektora NGO, parkami technologicznymi i przemysłowymi oraz stowarzyszeniami przedsiębiorców i organizacji pracodawców.

Strategia Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia „Przedsiębiorczy Wrocław 2030” podkreśla konieczność budowania kapitału gospodarczego na równi ze społecznym, potrzebę rozwijania innowacyjności we wszystkich dziedzinach obejmujących funkcjonowanie mieszkańców w tkance miejskiej. Ważne jest, aby Wrocław opierał swoją przyszłość na rozwoju jakościowym co oznacza, że w najbliższych latach należy skupić się na staraniach poprawiających jakość życia i zamożność wrocławian.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl