wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Będą nowe hotele we Wrocławiu – zobacz lokalizacje
Na pl. Strzegomskim powstanie DB Hotel wizualizacja: inwestor
Na pl. Strzegomskim powstanie DB Hotel

Wrocław będzie miał dwa, nowe, czterogwiazdkowe hotele – obok bunkra przy pl. Strzegomskim oraz na Ostrowie Tumskim.

Reklama

Tuż obok bunkra przy pl. Strzegomskim, w którym znajduje się obecnie Muzeum Współczesne, powstaje czterogwiazdkowy DB Hotel. Obecnie prowadzone są roboty ziemne. Pierwszych gości hotel przyjmie w drugiej połowie 2018 roku.

DB Hotel to siedmiopiętrowy budynek, w którym goście będą mieli do dyspozycji blisko 130 pokoi oraz 13 apartamentów. Zaplanowano tam również restauracje, centrum kongresowe oraz klub fitness. Goście będą mogli również skorzystać z podziemnego garażu.

Na Ostrowie Tumskim powstanie luksusowy hotel

Za trzy lata w pobliżu wrocławskiej katedry, w miejscu gdzie kiedyś była stara przychodnia studencka, powstanie nowy czterogwiazdkowy hotel Rialto. Według planów obiekt będzie miał siedem pięter i powierzchnię blisko 12 tys. mkw. Do dyspozycji jego przyszłych gości będzie prawie 200 pokoi i ponad 50 miejsc parkingowych. Będą oni mogli korzystać również z restauracji, sali balowej, kilku sal konferencyjnych, klubu fitness oraz miło spędzić czas w hotelowym ogrodzie.

Projekt budynku przygotowuje wrocławska firma Forum Architekci, natomiast wystrojem wnętrz zajęło się studio projektowe Medusa Group. Na placu Katedralnym, w miejscu budowy hotelu, właśnie rozpoczęły się pierwsze prace. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2019 r.

Inwestorem jest Tacit Investment – firma z Warszawy, specjalizująca się w budowie wysokiej klasy apartamentowców oraz hoteli. W przyszłości hotelem Rialto będzie zarządzać jedna z dużych międzynarodowych sieci hotelowych.

wizualizacje: inwestorzy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl