wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Złoto dla wrocławianek: Crab Houses nagrodzony w Mediolanie
Crab Houses w Sobótce Projekt: Dagmara Oliwa i Anita Luniak
Crab Houses w Sobótce

Projekt kompleksu budynków Crab Houses w Sobótce został nagrodzony w A’Design Award & Competition w Mediolanie. Autorkami projektu są wrocławskie architektki: Dagmara Oliwa i Anita Luniak, absolwentki Politechniki Wrocławskiej.

Reklama

A’Design Award & Competition organizowany jest od 2009 r. i obecnie, to czołówka najbardziej prestiżowych konkursów designerskich na świecie. W tym roku na konkurs wpłynęło ok. 18 000 prac ze 180 państw. Wysoki poziom zapewnia międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki. W 2017 roku prace oceniało ponad 170 sędziów w 110 kategoriach, w tym m.in. w zakresie architektury, wnętrz, mebli, biżuterii, jachtów etc.

Crab Houses w Sobótce – nagrodzony w Mediolanie

Wśród zwycięzców tegorocznej edycji konkursu A’Design Award & Competition znalazły się wrocławskie architektki: Dagmara Oliwa i Anita Luniak. Ich projekt kompleksu budynków Crab Houses w Sobótce został nagrodzony Golden A'Design Award Winner for Architecture, Building and Structure Design Category.

Crab Houses to grupa trzech futurystycznych pawilonów ulokowanych u stóp góry Ślęża. To tam właśnie, pośród naturalnych krajobrazów i legendarnego miejsca zaplanowano postawienie kompleksu będącego swoistym centrum badawczym. Będzie ono skupiać naukowców, artystów i lokalną społeczność. Autorki projektu podkreślają, że kształt pawilonów znajduje inspirację w krabach wchodzących do falującego morza traw, które nocą podświetlone będą migotać nad miastem niczym świetliki.

– Nagroda oznacza dla Sobótki możliwość rozwoju. Chciałybyśmy zrewitalizować Sobótkę, bo od tego miasta zaczęła się nasza droga zawodowa. Do realizacji naszego projektu jeszcze daleka droga ale czasami szalone pomysły się udają – mówi Anita Luniak, Grupa 33_03.

Wrocławianki z nagrodą

Anita Luniak i Dagmara Oliwa, razem studiowały na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Są m.in. autorkami projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej i budowy Gimnazjum wraz z Zespołem Sportowym w Sobótce. Są także laureatkami konkursów architektonicznych, m.in. na projekt rozbudowy Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nagrodzone w A’Design Award & Competition projekty będą prezentowane na wielu wystawach na świecie. Nocna gala wręczenia nagród zwycięzcom odbędzie się 9.06.2017r. w Villa Olmo w Como. Zobacz nagrodzoną pracę – tutaj.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl