wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Coronawirus Wrocław: powstał portal z informacją dla szukających pomocy
Coronawirus Wrocław: powstał portal z informacją dla szukających pomocy

We Wrocławiu powstał portal internetowy Coronawirus Wrocław, który ma ułatwić pomoc sąsiedzką w mieście. Mogą z niego korzystać ci, którzy szukają pomocy i ci, którzy pomoc oferują. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Europa Forum i firmy getsix Group.

Reklama

Dotychczas organizowali m.in. spotkania dla przedsiębiorców, misje gospodarcze i wspierali różne działania charytatywne, teraz w związku z epidemią koronawirusa, udostępnili portal internetowy Coronawirus Wrocław. To miejsce wymiany informacji dla tych, którzy szukają pomocy i tych, którzy chcą ją zaoferować.

– Jesteśmy przekonani, że Idea wzajemnego wspierania i solidarności jest w tym trudnym okresie niezwykle ważna. Dlatego też mając na uwadze dobro nas wszystkich oraz potrzebę niesienia pomocy  stworzyliśmy we współpracy z firmą członkowską getsix portal Coronawirus Wrocław – mówi Justyna Młynarz, dyrektor Europa Forum - Polsko Niemieckie Koło Gospodarcze Wrocław.

Organizatorzy podkreślają, że z uwagi na ryzyko zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wiele osób starszych oraz z obniżoną odpornością nie powinno opuszczać swoich domów. – Warto sprawdzić, czy ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje wsparcia i otoczyć go opieką – dodają pomysłodawcy portalu.

Za pomocą Coronawirus Wrocław, osoby potrzebujące, mogą znaleźć pomoc w aktualnej sytuacji – na przykład dostarczenie zakupów lub opiekę nad dziećmi. Ci, którzy mogą zaoferować pomoc, w prostym formularzu powinny wpisać, co mogą zrobić, podać dzielnicę i możliwość kontaktu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl