www.wroclaw.pl

  Coronawirus Wrocław: powstał portal z informacją dla szukających pomocy

  We Wrocławiu powstał portal internetowy Coronawirus Wrocław, który ma ułatwić pomoc sąsiedzką w mieście. Mogą z niego korzystać ci, którzy szukają pomocy i ci, którzy pomoc oferują. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Europa Forum i firmy getsix Group.

  Dotychczas organizowali m.in. spotkania dla przedsiębiorców, misje gospodarcze i wspierali różne działania charytatywne, teraz w związku z epidemią koronawirusa, udostępnili portal internetowy Coronawirus Wrocław. To miejsce wymiany informacji dla tych, którzy szukają pomocy i tych, którzy chcą ją zaoferować.

  – Jesteśmy przekonani, że Idea wzajemnego wspierania i solidarności jest w tym trudnym okresie niezwykle ważna. Dlatego też mając na uwadze dobro nas wszystkich oraz potrzebę niesienia pomocy  stworzyliśmy we współpracy z firmą członkowską getsix portal Coronawirus Wrocław – mówi Justyna Młynarz, dyrektor Europa Forum - Polsko Niemieckie Koło Gospodarcze Wrocław.

  Organizatorzy podkreślają, że z uwagi na ryzyko zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wiele osób starszych oraz z obniżoną odpornością nie powinno opuszczać swoich domów. – Warto sprawdzić, czy ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje wsparcia i otoczyć go opieką – dodają pomysłodawcy portalu.

  Za pomocą Coronawirus Wrocław, osoby potrzebujące, mogą znaleźć pomoc w aktualnej sytuacji – na przykład dostarczenie zakupów lub opiekę nad dziećmi. Ci, którzy mogą zaoferować pomoc, w prostym formularzu powinny wpisać, co mogą zrobić, podać dzielnicę i możliwość kontaktu.