wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy dostawca systemów wizyjnych w Business Garden
Światowy dostawca systemów wizyjnych w Business Garden źródło: Cognex

Cognex, jeden z największych na świecie dostawców systemów wizyjnych, wynajął blisko 500 mkw. w budynku F we wrocławskim Business Garden. Firma przeprowadzi się do nowej siedziby już w październiku tego roku. W 2020 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia.

Reklama

Cognex jest jednym z największych na świecie dostawców systemów wizyjnych, czujników wizyjnych i przemysłowych czytników kodów. Rozwiązania wizyjne firmy Cognex pomagają użytkownikom podnosić jakość swoich produktów, eliminować błędy produkcyjne, obniżać koszty produkcji.

We Wrocławiu odział firmy działa od 10 lat. Poprzednia siedziba była  przy pl. Strzegomskim , a ostatnio firma była we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Muchoborskiej.

– Jednym z głównych kryteriów wyboru naszego nowego biura była lokalizacja. Kompleks Business Garden znajduje się przy jednej w głównych arterii miasta, która zapewnia wygodne połączenia komunikacją miejską z resztą Wrocławia. Dodatkowym atutem jest bezpośrednie położenie kompleksu przy największym centrum handlowo-rozrywkowym na Dolnym Śląsku – Magnolia Park – mówi Michał Molenda, district sales manager w Cognex.

Obecnie firma we Wrocławiu zatrudnia 20 osób. Jacek Hanslik, district sales manager w Cognex zaznacza, że w przyszłym roku planowane jest powiększenie zespołu.

Business Garden Wrocław coraz większy

Tam gdzie było Wzgórze Mikołajskie, przy ulicy Legnickiej, w 2016 r. powstał Business Garden Wrocław. Nowoczesny kompleks jest w sąsiedztwie centrum handlowego Magnolia i stacji kolejowej Wrocław Mikołajów.

Business Garden Wrocław to park biurowy, który tworzy zespół dziewięciu budynków o łącznej powierzchni biurowej 117 000 mkw. W 2019 r. realizowany jest drugi etap inwestycji – sześć budynków o powierzchni ponad 76 000 mkw.

Czytaj więcej: Otwarto Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej

.jpg" alt="" />

Business Garden Wrocław, źródło: inwestor

Oddany do użytku w 2017 r. pierwszy etap, obejmujący m.in. budynek F, został niedawno sprzedany przez Vastint Poland funduszowi ISOC Group. Projekt posiada certyfikat LEED na poziomie platinum. W skład kompleksu wchodzi pawilon restauracyjny oraz ogród, a w najbliższej przyszłości, z myślą o najemcach, zostanie otwarte przedszkole, placówka medyczna oraz dodatkowa kantyna.

– Popyt na wielofunkcyjne kompleksy biurowe utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Business Park, który położony jest aż na 7 hektarach, dostarczy swoim najemcom wielu udogodnień – dodaje Marcin Gajewski, konsultant we wrocławskim biurze JLL. 

Czytaj także: Atrakcyjna relokacja. Biura we Wrocławiu trzymają się mocno

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl