wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biura i magazyny wybudują przy ul. Szczecińskiej
Biura i magazyny wybudują przy ul. Szczecińskiej źródło: mapy Google

Citylink rozpoczyna budowę magazynów i biur Small Buissnes Units (SBU) we Wrocławiu. Budynek o powierzchni 10 tys. mkw. będzie gotowy we wrześniu 2020 roku.

Reklama

Przy ul. Szczecińskiej, tuż przy wrocławskim stadionie i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, CL Property Sp. z o.o. rusza z budową Citylink Wrocław Stadion, czyli nowoczesnych magazynów SBU wraz z reprezentacyjnymi biurami.

Wizualizacja, źródło: inwestor

– Wrocław to aglomeracja z ogromnym potencjałem . Działka, którą oddajemy pod zabudowę ma idealne parametry dla naszych najemców. Znajduje się nie tylko blisko autostrady A8 ale także jest świetnie skomunikowana z autostradą A4 i lotniskiem, co umożliwi bardzo szybką dystrybucję towarów w ramach Last Mile Logistics – mówi Michał Starybrat, dyr. ds. rozwoju Citylink.

Oddanie – wrzesień 2020 r.

Obiekt we Wrocławiu składa się z dwóch części: trzykondygnacyjnego budynku biurowego oraz jednokondygnacyjnej hali magazynowej z pomieszczeniami socjalno-biurowymi i reprezentacyjnymi budynkami biurowymi przyległymi do hali.

– Magazyny będą także wyposażone w ruchome platformy przeładunkowe i bramy z poziomu zero do obsługi samochodów dostawczych – mówi Robert Pykacz, dyr. techniczny Citylink.

Na terenie inwestycji zakończyły się prace rozbiórkowe i jest on przygotowywany do rozpoczęcia prac ziemnych. Budynek magazynowo -biurowo-wystawienniczy zostanie oddany do użytku w III kwartale 2020 roku.

– Prace posuwają się sukcesywnie , aby już we wrześniu 2020 roku oddać magazyny i biura najemcom. W tej chwili możliwe jeszcze są zmiany w poszczególnych projektach, prowadzące do zindywidualizowania powierzchni – dodaje Michał Starybrat, dyr. ds. rozwoju Citylink.

Citylink odda do użytku budynek o powierzchni ponad 10 tys. mkw. Najemcy mogą skorzystać z powierzchni biurowych, dopasowanych do potrzeb klienta, od 1 mkw. do nawet prawie 2 tys. mkw. oraz magazynowo-wystawienniczych od 499 mkw.

Atrakcyjna relokacja. Biura we Wrocławiu trzymają się mocno

Wrocław – po Warszawie i Krakowie, jest trzecim największym rynkiem biurowym w kraju. Na koniec pierwszej połowy br. miasto zbliżyło się do 1,1 mln mkw. powierzchni biurowych. Atrakcyjność rynku przyciąga wielu pracowników z innych miejscowości, w wyniku czego aż 75% zatrudnionych w sektorze usług jest spoza miasta – tak wynika z najnowszych analiz JLL, firmy doradczej zajmującej się nieruchomościami.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl